Poradnik

Uwagi ogólne

Wszelkie uwagi, propozycje, błędy proszę wpisywać w poniższym temacie:
http://forum.totalwar.org.pl/showthr…ntarze-i-uwagi

Przedstawiam Wam poradnik który jest zbiorem spostrzeżeń i doświadczeń społeczności totalwar.org.pl którzy poświęcili swój czas żeby inni także mogli cieszyć się grą. Co oczekuję w zamian? Waszego wkładu: uzupełnień, sprostowań, dodatkowych punktów, które warto poruszyć, dyskusji w ustalaniu ostatecznego kształtu. Nie jestem idealny i nie na wszystko zwróciłem uwagę albo wyjaśniłem dostatecznie dobrze, część z tych słów pisałem w chwili, gdy dopiero zapowiadano pierwszego patcha (daj Bóg mamy już 15 po fixie), przez co ich treść może być nieaktualna, myląca. Jak widzicie brakuje tutaj porad odnośnie składu armii, bitew i kampanii multiplayer, pierwsze uznałem za zbyt długie, a w dwóch pozostałych brakuje mi koniecznego doświadczenia. W zamian za Waszą pracę mogę jedynie zaoferować wieczną chwałę i wpisanie na „listę płac”.

Pisząc ten poradnik przyświecała mi myśl by nie był to jeden z setek tak modnych ostatnio letsplejów, „poradników” które mówią by robić tak, tak, tak i będzie idealnie. Bo nie o to chodzi w poradnikach żeby wyręczyć gracza z myślenia. Zagra inną frakcją, AI zareaguje inaczej, wyskoczy zdarzenie losowe i nagle taki „poradnik” traci kompletnie na znaczeniu. Nie będzie tutaj ani słowa o różnych trikach i zagrywkach poniżej pasa, w które obfituje internet, ponieważ większość z nich nie działa na późniejszych patchach (stąd też się część opinii o niskim AI w wielu grach). Również poziom „poradników” oferowanych przez CA pozostawia wiele do życzenia pod względem treści i braku jakichkolwiek szczegółów (vide encyklopedia [z wyjątkiem spisu jednostek] czy poradnik do polityki wewnętrznej, na który czekaliśmy dwa miesiące dłużej niż obiecywali, a w środku nie było nic godnego uwagi). Nie znajdziecie tutaj wielu sztywnych schematów, raczej zbiór dobrych rad, uwag i zasad jakimi rządzi się najmłodszy członek rodziny Total War.

Niektóre treści powtarzają się w różnych fragmentach i jest to zabieg celowy, ponieważ niektóre osoby sięgają tylko po konkretne rzeczy, bez czytania całości. Bez powtórzeń dostawaliby niepełne wiadomości.

Pamiętaj: dobre poznanie mechaniki podstawki gwarantem lepszego zrozumienia modyfikacji do gry!

Prowincja składa się z 2-4 regionów i tego się w tekście trzymam.

Każdy obrazek po kliknięciu zostanie powiększony, przez co nie trzeba siedzieć z lupą systemową by coś zobaczyć.

Poradnik co prawda jest jeszcze na forum, ale od razu informuję, że nie będzie aktualizowany, w przeciwieństwie do tego obecnego tutaj. Pragnę wskazać różnice w budowie obu poradników, ten forumowy zawiera więcej rozdziałów, co nie oznacza, że ten tutaj jest gorszy. Postanowiłem pewne rozdziały połączyć, zyskując w ten sposób na treści i łatwiejszym dostępie.

Patch 17

W przypadku ostatniego patcha z numerem 17, Creative Assembly zastosowało ciekawy manewr z pozostawieniem możliwości powrotu do poprzedniej wersji gry. Należy wejść we właściwości gry, a w zakładce z betatestami wybrać poprzednią łatkę. Jest to rozwiązanie dla tych, którzy chcą spokojnie skończyć rozpoczęte już kampanie oraz tych, którym zmiany nei przypadły do gustu.

Proszę pamiętać, że posiadając starszą wersję gry możliwości grania w trybie multiplayer będą ograniczone tylko do graczy z tym samym patchem.