Divide et Impera – wersja 1.2.2 | submody

Parę słów o aktualizacji do Divide et Impera i dwóch submodach.

 


18 sierpnia wypuszczono wersję 1.2.2 DeI.

 

Wdraża ona:

– nowe rostery dla frakcji barbarzyńskich: IcenówArwernówGalatówGetów/ Daków i Numidów (pod nazwami linki do przeglądów jednostek na naszym forum);

– specjalny system reform wojskowych oparty na ilości bitew z Rzymianami i liczbie tur kampanii;

– system historycznych postaci, które sprawia, że pojawiają się one w rodach frakcji gracza innych niż Rzym i Kartagina (te dwie nacje dostały submody z historycznymi postaciami dla każdej z grywalnych familii – można używać tylko jeden taki, przeznaczony rodowi, którym prowadzi się kampanię) w konkretnych momentach rozgrywki; w modzie można także poczytać o ich rodowodzie i nich samych;

– różne zmiany związane z przychodami od populacji;

– inne, wszystko czego nie zawarłem powyżej.


Przejdźmy do submodów, Movie Events + Campaign Intro Video Mod, dzięki któremu w Divide et Impera ujrzymy cutscenki związane z wydarzeniami historycznymi (wliczam się w to także reformy wojskowe) oraz intra do kampanii dla wszystkich frakcji Rome 2 – pobrać go będzie można już w tym tygodniu. Przypominam, że czysta wersja moda dodaje wyłącznie intra – pełnię zawartości można będzie ujrzeć jedynie w wersji do DeI.

 

Drugi submod, Wonders of the Ancient World, submod do DeI, ukazał się 19. sierpnia. Dodaje on do rozgrywki okienka z 20 wiadomościami o cudach świata starożytnego z i ich graficznym wyobrażeniem.

 

Przykładowe screeny:

 

Linki do pobrania nowej wersji znajdziecie na forum. Temat o pierwszym z wymienionych submodów, wątek o drugim submodzie.

 

 

Źródła: wątki na Total War Center o: aktualizacji, kolekcji wszystkich prezentacjilinkach do pobrania, głównej kampanii wersji 1.2Movie Events + Campaign Intro Video Mod, Wonders of the Ancient World, kanał YouTube Malay Archer, Steam,  diki.pl (circumstanceslineage), Wikipedia.

Latest Comments

 • author image
  comptable says:
  KLAssurbanipl@@@ PODZIELONE IMPERIUM TO nowe dlc do gry natomiast IMPERATOR ROMANUM to mod, wiec ska...
 • author image
  KLAssurbanipal says:
  Szkoda, że taakiego poziomu nie trzyma Empire Divided....
 • author image
  Bartłomiej Jastrzębs says:
  Wydaje mi się że nie będę osamotniony pisząc, że najważniejszą informacją, na którą czeka...
 • author image
  TUFF says:
  dzieki...
 • author image
  Arroyo says:
  Działa na całą grę i nie trzeba kupować Empire Divided do posiadania tego FLC....