Divide et Impera – wersja 1.2.2 | submody

Parę słów o aktualizacji do Divide et Impera i dwóch submodach.

 


18 sierpnia wypuszczono wersję 1.2.2 DeI.

 

Wdraża ona:

– nowe rostery dla frakcji barbarzyńskich: IcenówArwernówGalatówGetów/ Daków i Numidów (pod nazwami linki do przeglądów jednostek na naszym forum);

– specjalny system reform wojskowych oparty na ilości bitew z Rzymianami i liczbie tur kampanii;

– system historycznych postaci, które sprawia, że pojawiają się one w rodach frakcji gracza innych niż Rzym i Kartagina (te dwie nacje dostały submody z historycznymi postaciami dla każdej z grywalnych familii – można używać tylko jeden taki, przeznaczony rodowi, którym prowadzi się kampanię) w konkretnych momentach rozgrywki; w modzie można także poczytać o ich rodowodzie i nich samych;

– różne zmiany związane z przychodami od populacji;

– inne, wszystko czego nie zawarłem powyżej.


Przejdźmy do submodów, Movie Events + Campaign Intro Video Mod, dzięki któremu w Divide et Impera ujrzymy cutscenki związane z wydarzeniami historycznymi (wliczam się w to także reformy wojskowe) oraz intra do kampanii dla wszystkich frakcji Rome 2 – pobrać go będzie można już w tym tygodniu. Przypominam, że czysta wersja moda dodaje wyłącznie intra – pełnię zawartości można będzie ujrzeć jedynie w wersji do DeI.

 

Drugi submod, Wonders of the Ancient World, submod do DeI, ukazał się 19. sierpnia. Dodaje on do rozgrywki okienka z 20 wiadomościami o cudach świata starożytnego z i ich graficznym wyobrażeniem.

 

Przykładowe screeny:

 

Linki do pobrania nowej wersji znajdziecie na forum. Temat o pierwszym z wymienionych submodów, wątek o drugim submodzie.

 

 

Źródła: wątki na Total War Center o: aktualizacji, kolekcji wszystkich prezentacjilinkach do pobrania, głównej kampanii wersji 1.2Movie Events + Campaign Intro Video Mod, Wonders of the Ancient World, kanał YouTube Malay Archer, Steam,  diki.pl (circumstanceslineage), Wikipedia.

Reklama

Twoje miejsce na reklame

Latest Comments

 • author image
  paul says:
  Optymalizacja gry lepsza niż w Attilli, cena na dziś ~58 zł w promo steam, można kupić....
 • author image
  mariusz pelson says:
  jak grac w ten dodatek...
 • author image
  WIngut says:
  tak było, nie zmyślam!...
 • author image
  Paweł says:
  Fantastyczny pomysł. A tak na poważnie - istnieje możliwość wyłączenia tego i bezpośredniego...
 • author image
  Iźka says:
  Witam, osobiście zupełnie zgadzam się z Twoim tekstem !...

Latest Posts