Co wiemy o TOTAL WAR SAGA: TROY?

Wczorajszą zapowiedź nowej gry z serii Saga trudno uznać za niespodziewaną: przecieki sugerowały ją już od kilku tygodni. Jednak to wczorajsza konferencja podała pierwsze konkretne informacje i powiedziała, czego możemy się spodziewać. Czas więc uporządkować te wiadomości.

Produkcją gry zajmie się studio Creative Assembly Sofia – bułgarski zespół, znany dawniej jako Black Sea Studios i (pod szyldem Cryteca) Crytec Black Sea. Nie są to nowicjusze: spod ich rąk wyszły kampanie Empire Divided i Rise of The Republic do Rome II, które zostały ciepło przyjęte.

Twórcy zamierzają połączyć historyczne realia i homerycką, mityczną narrację z Iliady w podejściu, które nazywają „The truth behind the myth” (w wolny tłumaczeniu „prawda ukryta za mitem”). Ma być to widoczne w designie świata (na screenach i trailerze widzimy na przykład niebio stylizowane na przedstawienia z amfor,), bohaterów (pokazani Achilles i Hektor to potężni, epiccy czempioni) oraz w mechanice. CA zamierza czerpać zarówno z mitów, jak i źródeł historycznych, co sugeruje rozgrywkę zbliżoną do Romance Mode w Three Kingdoms.

Stąd też bierze się podejście do religii i mitycznych bestii w grze. Potwory istnieją, ale mają być przedstawione w sposób wiarygodny: przykładowo, na jednym ze screenów minotaur jest człowiekiem w efektownej zbroi, walczącym oburęcznym toporem. Podobnie bogowie nie będą osobiście walczyć na polach bitew, lecz to gracz będzie wybierał, kogo czczą jego dowódcy, co przełoży się na bonusy zarówno militarne, jak i gospodarcze.
Kolejnym novum jest też system handlu i gospodarka w ogóle. Wiadomo, że będzie ona oparta na pięciu surowcach: drewnie, kamieniu, jedzeniu, brązie i złocie. Informacje dane przez CA sugerują także, że surowce te będą funkcjonowały nieco jak waluta, ale też mają oddawać gospodarkę sprzed pojawienia się pieniądza.

Po za tymi dużymi zmianami mamy też garść mniejszych: wracają agenci oraz polityka i dyplomacja w stylu Three Kingdoms, znikają jednak bitwy morskie (będą rozwiązywane tak samo, jak w dodatku Curse of the Vampire Coast do WH II, wiemy też że będą miały na nie wpływ błogosławieństwa Posejdona). To wszystko będzie się działo na mapie wielkości tej do Rome II, pokierować zaś będzie można ośmioma herosami, z których każdy będzie przewodził swojej frakcji.

Do dyskusji zapraszamy na nasze forum.

Napisał: MagicznyKisiel

Źródło: Oficjalne kanały i konferencja CA

Reklama

Twoje miejsce na reklame

Latest Comments

 • author image
  paul says:
  Optymalizacja gry lepsza niż w Attilli, cena na dziś ~58 zł w promo steam, można kupić....
 • author image
  mariusz pelson says:
  jak grac w ten dodatek...
 • author image
  WIngut says:
  tak było, nie zmyślam!...
 • author image
  Paweł says:
  Fantastyczny pomysł. A tak na poważnie - istnieje możliwość wyłączenia tego i bezpośredniego...
 • author image
  Iźka says:
  Witam, osobiście zupełnie zgadzam się z Twoim tekstem !...

Latest Posts