Thrones of Britannia | kampania & bitwy | wymagania sprzętowe

Już za dwa miesiące będziemy mogli przysiąść do rozgrywki w najnowszego Total War’a.

19 kwietnia nastąpi światowa premiera gry Thrones of Britannia z cyklu tytułów skupiających się na krótszych wycinkach historii. W jednym z dwóch blogów opublikowanych dzisiaj przez Creative Assembly poznaliśmy wymagania systemowe dla tej odsłony, a także jej cenę. Wyniesie ona 157,50 zł dla trwającej obecnie sprzedaży pre-order na Steam (cena standardowa ToB na tej platformie to 175 zł). Drugi blog dotyczy znów edycji limitowanej, o której dowiadujemy się, że będzie do nabycia u polskich sprzedawców. Oprócz płyt do instalacji gry obejmie ona wzorowane sztuką VIII wieku metalowe pudełko, papierową, rozkładaną mapę Thrones of Britannia i pięć kart z zamieszczonymi grafikami koncepcyjnymi oraz biografiami głównych postaci historycznych gry.

Wraz z nadejściem artykułów od CA serwis YouTube zapełnił się od nagrań, na których po raz pierwszy przedstawiono wygląd kampanii i bitew ToB z poziomu rozgrywki i dokonano ich analiz. Co może rzucać się w oczy, to przesiąknięcie interfejsu motywami sztuki z okresu prezentowanego w grze – bazują się na nich karty jednostek, portrety, grafiki budynków, itd. Widoczną zmianą w Thrones of Britannia jest też zniknięcie agentów w formie, w jakiej prezentowano ich od wielu lat, ponieważ zostaną oni włączeni do grona świty postaci.

Co do auto-rozstrzygnięć bitew – mają one zależeć w dużej mierze od doświadczenia generałów. W kwestii samej warstwy starć – mapy pomniejszych osad będą ukazywać zróżnicowanie funkcji, jakie pełnią, przykładowo, dla gospodarki frakcji w kampanii.

Przetłumaczoną rozpiskę wymagań systemowych dla Thrones of Britannia oraz nowe screeny znajdziecie pod linkami.

 

Napisał: Polemajos

Źródła: Steam, Facebook serii Total War, kanały YouTube Invicta i Invicta Gamingtotalwar.com.

Reklama

Latest Comments

 • author image
  TotalWar.ORG.PL says:
  Super stuff!...
 • author image
  KLAssurbanipal says:
  Link przenosi do całej sekcji, gdzie gracz ma się najpierw zapoznać z zasadami, nagrodami itp. W ...
 • author image
  TUFF says:
  Chyba link coś żle prowadzi, bo nie widzę tam opcji do zapisu......
 • author image
  Kondrat says:
  Niestety brakowało mi pomysłu na pytania i nie udało mi się do pierwszego Q&A wymyślić cze...
 • author image
  Maciej says:
  Dzieki za świetny wpis! Zreszta kolejny...