Thrones of Britannia | kampania & bitwy | wymagania sprzętowe

Już za dwa miesiące będziemy mogli przysiąść do rozgrywki w najnowszego Total War’a.

19 kwietnia nastąpi światowa premiera gry Thrones of Britannia z cyklu tytułów skupiających się na krótszych wycinkach historii. W jednym z dwóch blogów opublikowanych dzisiaj przez Creative Assembly poznaliśmy wymagania systemowe dla tej odsłony, a także jej cenę. Wyniesie ona 157,50 zł dla trwającej obecnie sprzedaży pre-order na Steam (cena standardowa ToB na tej platformie to 175 zł). Drugi blog dotyczy znów edycji limitowanej, o której dowiadujemy się, że będzie do nabycia u polskich sprzedawców. Oprócz płyt do instalacji gry obejmie ona wzorowane sztuką VIII wieku metalowe pudełko, papierową, rozkładaną mapę Thrones of Britannia i pięć kart z zamieszczonymi grafikami koncepcyjnymi oraz biografiami głównych postaci historycznych gry.

Wraz z nadejściem artykułów od CA serwis YouTube zapełnił się od nagrań, na których po raz pierwszy przedstawiono wygląd kampanii i bitew ToB z poziomu rozgrywki i dokonano ich analiz. Co może rzucać się w oczy, to przesiąknięcie interfejsu motywami sztuki z okresu prezentowanego w grze – bazują się na nich karty jednostek, portrety, grafiki budynków, itd. Widoczną zmianą w Thrones of Britannia jest też zniknięcie agentów w formie, w jakiej prezentowano ich od wielu lat, ponieważ zostaną oni włączeni do grona świty postaci.

Co do auto-rozstrzygnięć bitew – mają one zależeć w dużej mierze od doświadczenia generałów. W kwestii samej warstwy starć – mapy pomniejszych osad będą ukazywać zróżnicowanie funkcji, jakie pełnią, przykładowo, dla gospodarki frakcji w kampanii.

Przetłumaczoną rozpiskę wymagań systemowych dla Thrones of Britannia oraz nowe screeny znajdziecie pod linkami.

 

Napisał: Polemajos

Źródła: Steam, Facebook serii Total War, kanały YouTube Invicta i Invicta Gamingtotalwar.com.

Reklama

Twoje miejsce na reklame

Latest Comments

 • author image
  paul says:
  Optymalizacja gry lepsza niż w Attilli, cena na dziś ~58 zł w promo steam, można kupić....
 • author image
  mariusz pelson says:
  jak grac w ten dodatek...
 • author image
  WIngut says:
  tak było, nie zmyślam!...
 • author image
  Paweł says:
  Fantastyczny pomysł. A tak na poważnie - istnieje możliwość wyłączenia tego i bezpośredniego...
 • author image
  Iźka says:
  Witam, osobiście zupełnie zgadzam się z Twoim tekstem !...

Latest Posts