Shogun II – Zmierzch Samurajów

Samodzielne rozszerzenie do Shoguna. Wprowadza nową kampanię rozpoczynającą się w 1864 roku, u progu wojny Boshin. Mamy tutaj do czynienia ze starciem tradycyjnej kultury samurajów, z nowoczesnością przyniesioną z zachodu.

W tej kampanii musimy opowiedzieć się po stronie zwolenników cesarza lub shoguna. Odróżnia to rozgrywkę od podstawowej wersji gry, gdzie w pewnym momencie byliśmy zmuszeni walczyć z całą Japonią. Tutaj, jeśli po osiągnięciu odpowiedniej potęgi przysięgniemy wierność naszemu suwerenowi, to inne klany z naszego stronnictwa również staną po naszej stronie.

Podczas naszych podbojów możemy poprowadzić zarówno samurajów jak i nowocześnie uzbrojoną armię. Od nas zależy czy postanowimy pozostać przy tradycji, czy jednak przyjmiemy nowinki technologiczne z zachodu, a może połączymy jedno z drugim. Każda z naszych decyzji przyniesie nam zarówno korzyści jak i pewne ograniczenia.

Mapa kampanii została poszerzona o wyspę Hokkaido, a dodatkowo doszła możliwość wybudowania linii kolejowej pozwalającej na szybki transport jednostek. Kolejną nowością wprowadzoną w Zmierzchu Samurajów jest możliwość ostrzelania za pomocą floty wrogich prowincji i armii, a jeśli nasze okręty są dostatecznie blisko naszych sił podczas bitwy lądowej to otrzymamy możliwość wezwania wsparcia artyleryjskiego.

Nasze Media Społecznościowe

Reklama

zapraszamy do współpracy.

YouTube Total War

Kanały YouTube

Oficjalni Partnerzy

Reklama

Ostatnie Posty