Chcielibyście ustawić poziom trudności bitew na pasku i zobaczyć więcej zmian naruszający założenia vanilli? Oto mod dla was.

 

400 godzin pracy moddera xeryx’a wymagał nowy projekt pod Attylę, XAI, którego główny cel to przede wszystkim udoskonalenie zachowania AI w głównej kampanii (dodatek Age of Charlemagne otrzymał mniejsze wsparcie) , tak by stanowiła prawdziwe wyzwanie dla gracza. Od teraz sztuczna inteligencja ma wykorzystywać najlepsze taktyki i strategie, jakimi dysponuje silnik gry, aby utrudnić i jednocześnie urozmaicić rozgrywkę.

Wszystko opisane powyżej jest zawartością pierwszego, podstawowego ,,modułu” moda – XCAI. Istnieje jeszcze 5 dodatkowych części XAI:

– XBAI – moduł ze zmienionymi elementami bitewnego AI jak animacje i uwydatnione znaczenie generałów w starciach. Dodano także poziomy trudności bitew do wybrania i powiązano zmęczenie z systemem morale.
– XAI: Skills, Ranks, Offices – moduł przerabiający system umiejętności, poziomów i stanowisk dla postaci.
– XAI: Dynamic stances movement and terrain – moduł wprowadzający więcej realizmu w różne efekty ruchu i wpływ terenu na niego.
– XAI: Attila Family, Fame, Politics, Honor, and Integrity – moduł modyfikujący liczby związanie z rodziną, np. dzieci z nieprawego łoża –
osiągają gravitas max. 100, popularnością, polityką wewnętrzną i integracją wojsk, np. zwiększono ilość punktów integracji otrzymywanych za decymację.
– XAI: Bugfixes – paczka usuwająca niektóre bugi.

 

Mod nie został jeszcze zupełnie ukończony zaś opis na naszej stronie może ulec zmianie ze względu na pewną nieścisłość.

 

Korzysta też on z licznych modów, których lista wraz z linkiem do pobrania XAI i jedną poradą jest do odnalezienia tutaj.

Polemajos

 

 

Źródła: subforum z wątkami dla większości części moda na Total War Center, plik readme.

Reklama

Latest Comments

 • author image
  TotalWar.ORG.PL says:
  Super stuff!...
 • author image
  KLAssurbanipal says:
  Link przenosi do całej sekcji, gdzie gracz ma się najpierw zapoznać z zasadami, nagrodami itp. W ...
 • author image
  TUFF says:
  Chyba link coś żle prowadzi, bo nie widzę tam opcji do zapisu......
 • author image
  Kondrat says:
  Niestety brakowało mi pomysłu na pytania i nie udało mi się do pierwszego Q&A wymyślić cze...
 • author image
  Maciej says:
  Dzieki za świetny wpis! Zreszta kolejny...