Utrata Nieszczęsnej Wyspy i śmierć Tethlisa |Lore Warhammera

Tethlis przystąpił do kontrofensywy. Choć Malekith starał się mieczem i magią, to nie zdołał zatrzymać zwycięskiego pochodu Asurów. Porzucił Anlec, oblegane 200 dni przez Tethlisa. Uciekł na Nieszczęsną Wyspę, która po zrównaniu z ziemią Anlec stała się kolejnym celem Króla Feniksa. Setki okrętów Asurów uderzyło na dwanaście czarnych ark kapitana Menreitha Fellhearta, wnuka kapitana „Pałacu Radosnego Zapomnienia”. Menreith nie zamierzał pozwolić na to, by spotkał go los swego przodka. Z tego powodu bitwa na brzegach Nieszczęsnej Wyspy zasłynęła jako najzacieklejszy bój w całej tej wojnie – choć Menreithowi nie udało się powstrzymać lądowania, tak na wybrzeżu przeciwnika spotkał grad bełtów lecących w jego stronę. Kolejne salwy z klifów sprawiły, że brzeg był usłany krwią i trupami poległych. Zwabione krwią rekiny ruszyły, by ucztować na ciałach żywych i poległych. Mroczne Elfy runęły na próbujących wylądować Asurów – rozpoczęła się rzeź, walcząc po pas w wodzie z szaleńczą furią. Choć walka na brzegu została ostatecznie wygrana przez Wysokie Elfy, ostrzał Druchii nie ustawał – raził wszakże zarówno Asurów, jak i swoich pobratymców. Tethlis postanowił zaatakować w inny sposób – odłączając jastrzębie okręty od głównej floty, starał się (dzięki będącym na pokładach magom) zamaskować manewr oskrzydlający. Lądując wiele kilometrów na południe od miejsca głównego lądowania, Wysokie Elfy rozpoczęły atak. Cios w plecy, zadany przez Srebrne Hełmy, przełamał obronę Druchii i zmusił ich do ucieczki. Malekith, wiedząc, że nie powstrzyma Tethlisa, nakazał Czarnym Arkom odwrót w stronę Naggaroth, sam też udał się tam na grzbiecie mantykory. Co innego asasyni…
…którzy postanowili urządzić zasadzkę przy Świątyni Khaina. Jeśli bowiem Tethlis sięgnąłby po Owdowiciela, Malekith mógł zginąć. Na to nie mogliby pozwolić skrytobójcy, którzy mieli jasny cel – zabić Tethlisa, gdyby zbliżył się po Pogromcę Bogów. Śmierć Tethlisa zostaje owiana tajemnicą – z jednej strony możliwe, że zabili go Asasyni Khaine’a. Z drugiej prawdopodobnie Asasyni zostali wybici przez Białe Lwy, które potem zamordowały Tethlisa. Tethlis miał sięgnąć po Pogromcę Bogów i z tego powodu został zamordowany.

Bez względu na sposób, w jaki Tethlis umarł, Ulthuan stracił króla. Mroczne Elfy z kolei wróciły do Naggaroth, by odbudować swe siły.

Reklama

Twoje miejsce na reklame

Latest Comments

 • author image
  paul says:
  Optymalizacja gry lepsza niż w Attilli, cena na dziś ~58 zł w promo steam, można kupić....
 • author image
  mariusz pelson says:
  jak grac w ten dodatek...
 • author image
  WIngut says:
  tak było, nie zmyślam!...
 • author image
  Paweł says:
  Fantastyczny pomysł. A tak na poważnie - istnieje możliwość wyłączenia tego i bezpośredniego...
 • author image
  Iźka says:
  Witam, osobiście zupełnie zgadzam się z Twoim tekstem !...

Latest Posts