Total War: Warhammer 2 & Mortal Empires | Królowie Grobowców

Królowie Grobowców – niegdyś żywi wojownicy i bohaterowie, teraz plaga Ziem Śmierci. Od czasów przekleństwa Nagasha niegościnne tereny na południe od terytorium Orków stały się domeną nieumarłych. Nienawidzący Wampirów i wszelkich odmian życia zbroją się na wielką wojnę pod przykrywką cichych, idealnych do złupienia ruin dawnej cywilizacji. Dowodzeni przez Settrę, Arkhana Czarnego, Wielkiego Hierofantę Khatepa i Wężową Królową o imieniu Khalida, wyruszają na świat w poszukiwaniu dziewięciu legendarnych ksiąg Nagasha i nikt ich w tym celu nie zatrzyma. Choć kto wie, co mogą skrywać siedziby tych nieumarłych, skazanych na przekleństwo przez wielkiego nekromantę, istot.

Rasa Królów Grobowców w opartym częściowo na historii naszego świata uniwersum Warhammera kojarzy się ze starożytnym Egiptem. Odniesienia do niego widać w jej architekturze, imionach władców oraz niektórych jednostkach, które zapożyczono z mitologii. 

Po wielu spekulacjach ze strony graczy CA oficjalnie przyznało – 23 stycznia ukaże się rozszerzenie Rise of the Tomb Kings. Będzie to Race Pack i Lord Pack w jednym, a to oznacza, że Królowie Grobowców nie otrzymają własnej mini-kampanii, za to dzięki nowemu DLC ujrzymy ich zarówno na mapie głównej kampanii Warhammera 2 (Eye of the Vortex – Oko Wiru), jak i w rozgrywce połączonego WH1 i WH2 – Mortal Empires.

Jak na swego rodzaju innowacyjność Warhammera 2 przystało nowy dodatek będzie zawierał unikalne rasowe mechaniki i rytuały oraz wprowadzi opcję przejścia bardziej sfabularyzowanej kampanii, której koniec będzie wyznaczać wygranie bitwy o Czarną Piramidę. Nie zabraknie też mu innych, charakterystycznych dla Królów Grobowców elementów rozgrywki, np. możliwości badania pozostałości po dynastii Nehekhary.

Wszyscy ujawnieni Legendarni Lordowie to: Settra, Arkhan Czarny, Wielki Hierofanta Khatep oraz Wężowa Królowa Khalida.

 

Już teraz można zakupić Rise of the Tomb Kings w pre-orderze. Więcej informacji na Steam i blogu.

Temat na forum.

 

 

Napisał: Polemajos

Tekst ze wstępu: Arroyo

 

Źródła: Facebook i kanał YouTube serii Total War, Steam.

Reklama

Twoje miejsce na reklame

Latest Comments

 • author image
  paul says:
  Optymalizacja gry lepsza niż w Attilli, cena na dziś ~58 zł w promo steam, można kupić....
 • author image
  mariusz pelson says:
  jak grac w ten dodatek...
 • author image
  WIngut says:
  tak było, nie zmyślam!...
 • author image
  Paweł says:
  Fantastyczny pomysł. A tak na poważnie - istnieje możliwość wyłączenia tego i bezpośredniego...
 • author image
  Iźka says:
  Witam, osobiście zupełnie zgadzam się z Twoim tekstem !...

Latest Posts