Total War: Rome 2 | DLC ,,Pustynne Królestwa” zapowiedziane

Po raz drugi w tym roku będziemy mieć do czynienia z pustynią, lecz tym razem nie za sprawą serii TW: Warhammer, a Rome 2.

8 marca bieżącego roku dokona się premiera pakietu kultur (Culture Pack) pustynnych – DLC Desert Kingdoms. Tak długo nieporuszana tematyka frakcji pustynnych, numidyjskich Masesyliów i afrykańsko-arabskich Nabatei, Królestwa Kusz (Meroe) oraz Saby, znajdzie tym samym swoje ujście. Wtedy to staną się one nacjami grywalnymi, posiadającymi nową lub przerobioną zawartość kampanii i bitew: zestawy budynków i technologii, jednostki, cechy frakcyjne i kulturowe oddziałujące na rozgrywkę, różnego rodzaju premie (np. do handlu i dyplomacji dla Kuszu) i inne. Poza Desert Kingdoms tego samego dnia wyjdzie FLC poświęcone kobietom starożytności. Do kampanii Egiptu i Ardiajów dojdą, jako przywódczynie Kleopatra VII i Teuta; ujrzymy je też przewodzące wojskom na polach bitew. Różne role, polityków, działaczek społecznych, dowódców, w zależności od kultur, będą spełniać damy, które CA wprowadzi dla wszystkich frakcji. Oprócz tego w rozgrywce znajdą się wydarzenia przedstawiające trudności dochodzenia do władzy kobiet tamtych czasów, a zawieranie małżeństw będzie miało swoje następstwa polityczne.

Koszt pre-ordera Desert Kingdoms na Steam do 8 marca wynosi 34,19 zł po 10%-owej obniżce. Cena standardowa na tej platformie, to 37,99 zł.

Więcej informacji znajdziecie na naszym forum.

Kampania Masesyliami:Kampania Nabateą:

 

Za informację o zapowiedzi DLC dziękuję Arroyowi, a za wiadomość o FLC poświęconemu kobietom starożytności, Chaakowi.

Napisał: Polemajos

Źródła: Steam, kanał YouTube i Facebook serii Total War.

Reklama

Twoje miejsce na reklame

Latest Comments

 • author image
  paul says:
  Optymalizacja gry lepsza niż w Attilli, cena na dziś ~58 zł w promo steam, można kupić....
 • author image
  mariusz pelson says:
  jak grac w ten dodatek...
 • author image
  WIngut says:
  tak było, nie zmyślam!...
 • author image
  Paweł says:
  Fantastyczny pomysł. A tak na poważnie - istnieje możliwość wyłączenia tego i bezpośredniego...
 • author image
  Iźka says:
  Witam, osobiście zupełnie zgadzam się z Twoim tekstem !...

Latest Posts