Total War: Attila – 1403: Kingdom Come Total War | 1066: Conquest

Na brak średniowiecza na scenie modderskiej narzekać nie można.

1403: Kingdom Come Total War

Rozochocony grą w nową produkcję na rynku, Kingdom Come: Deliverance, Athos187 przystąpił do tworzenia projektu, który wniesie na grunt kampanii Age of Charlemagne realia pierwszej połowy XV wieku. Od daty początkowej jego rozgrywki, roku 1403, serii Total War i źródła inspiracji, bierze się nazwa moda: 1403: Kingdom Come Total War. Mierzy on w takie przetworzenie rozgrywki AoC, aby z jak największą dokładnością, na tyle, na ile pozwala gra, zobrazowała okres, gdy to Europą wstrząsały Wojna Stuletnia, wojny husyckie i walki o panowanie na północną Italią. W nadziei twórcy projekt ma doczekać się wydania za parę miesięcy.

Część listy gotowej zawartości oraz planowanych i dokonywanych zmian:

– wprowadzenie historycznych frakcji z XV wieku;

– wdrożenie nowych jednostek – obecnie Athos przygotowuje rostery oddziałów Anglii i Francji;

– budowle autorstwa Artstudia stojące na polach bitew, ich modele w kampanii oraz elementy interfejsu z moda The Power and the Glory  – gotowe do wprowadzenia;

– karty jednostek i budowli z Medieval Kingdoms autorstwa finix’a (grafiki budowli wykorzystują elementy modów do Age of Empires II i z czystych Knights of Honor oraz Forge of Empires oraz rysunki finix’a) – gotowe do wprowadzenia.

Wybrane screeny:

Francuscy kawalerzyści (Chevaliers Francais):Katedra autorstwa Artstudia:Połączenie elementów od różnych twórców, z różnych gier: budowle, interfejs i grafiki w kampanii:

Conquest: 1066 AD

Conquest: 1066 AD pod kampanię Age of Charlemagne otrzymał nowy przegląd. Zaprezentowanym elementem są wzory tarcz normańskich, wykonane w geście wsparcia przez Hrobatosa. Mod ten odzwierciedla sytuację Europy w roku bitwy pod Hastings, starcia po którym Normanowie pod wodzą Wilhelma zdobyli Anglię. Projekt znajduje się obecnie głównie pod kuratelą tego samego Athos’a187, który tworzy 1403: Kingdom Come Total War, a który przejął jego prowadzenie z rąk moddera Linke. Termin premiery wersji beta pozostaje niewiadomy; zostanie ona wydana, gdy ukończone zostaną karty jednostek i tarcze. 

Wzory tarcz wykonane przez Hrobatosa:

Zapraszamy na nasze forum do odwiedzenia tematów lub subforów: 1403: Kingdom Come Total War, Conquest: 1066 AD, The Power and the Glory i Medieval Kingdoms.

 

Napisał: Polemajos

Źródło: Total War Center.

Reklama

Latest Comments