Thrones of Britannia – roster jednostek anglosaskich

Ledwie zaczął się nowy rok, a twórcy zasypują nas informacjami o Thrones of Britannia.

Dzisiaj na blogu Creative Assembly Michael Whelan opublikował listę jednostek frakcji Anglosasów obecnych na mapie kampanii:
Mercja (nacja grywalna)
Wessex (nacja grywalna)
– Nortumbria
– Essex
– Sussex
– Wschodnia Anglia
– Kent

W rosterach pod względem czasowym wyróżniamy 3 typy oddziałów: wczesne, średnie i późne. Każdą z jednostek można podnieść do następnego poziomu po opracowaniu odpowiedniej technologii – nie dotyczy to oddziałów późnych jako będących najwyżej w drabince.

Hufce dzielimy także według zastosowania: straż generalska (m.in. *królewska gwardia), piechota z mieczami/toporami (m.in. *królewscy Huskarlowie), piechota z włóczniami (m.in. *włócznicy w kolczugach), piechota miotająca (m.in. *łucznicy z pospolitego ruszenia), kawaleria (m.in. *zwiadowcy) i artyleria (katapulty). Mercja i Wessex mają dostęp do 3. unikatowych dla siebie z osobna jednostek, przy czym resztę ich rosterów stanowią oddziały standardowe dla frakcji anglosaskich.

* oznacza tłumaczenie własne. Roster został zaprezentowany w języku angielskim i nie wiadomo jak finalnie zostanie przetłumaczony przez polską dystrybucję.

Pełny roster i dyskusję o nim zapraszam na nasze forum.

 

Napisał: KLAssurbanipal

Źródła: Facebook serii Total War, blog o jednostkach.

Reklama

Latest Comments