Thrones of Britannia | Alfred Wielki – trailer | mechaniki | Anglosasi

Noworoczne materiały o Thrones of Britannia wysuwają frakcje anglosaskie na pierwszy plan, z królestwem Wessex na czele.

Wczorajszy blog z życiorysem Alfreda Wielkiego i jego graficzny wizerunek okazały się być przystawką przed gradem informacji, jaki spadł nam dzisiaj od CA. W Thrones of Britannia Alfred otrzymuje zgodny z historią tytuł króla Wessex i jest przywódcą frakcji o tej samej nazwie. Na zaktualizowanej angielskiej stronie Steam gry możemy znaleźć nowe wiadomości o Wessex oraz drugiej grywalnej nacji anglosaskiej, Królestwie Mercji, której lider to Ceowulf.

Obie krainy będą grywalnymi reprezentantami jednej z pięciu kultur (na jedną przypadają dwie grywalne nacje, co daje ich ogólną liczbę 10) na mapie kampanii, kręgu anglosaskiego, dającego swoim przedstawicielom unikalną cechę Fyrd związaną z większymi możliwościami rekrutacyjnymi wśród poborowych. Cecha frakcyjna Wessexu – Witan, wiąże się z serią dylematów od gubernatorów prowincji, a cecha Mercji – Hoards, umożliwia wybór między podziałem nadwyżek złota w skarbcu z wojskiem, arystokracją lub ludem, czy też zatrzymaniem pieniędzy dla siebie.

Ze Steam dowiadujemy się również więcej o mechanikach rozgrywki. Na modłę Kampanii Wiru z Warhammera 2 w Thrones of Britannia będzie istnieć kilka dróg zwycięstwa, z których jedna będzie szeregiem zadań nawiązujących do historii danej frakcji, który zakończy wyzwanie z późnej fazy gry. Całość domknie finał – ostatni warunek wygranej. Warto też napomknąć o ważniejszej roli gracza w sterowaniu rozwojem postaci oraz o większej fabularyzacji rozgrywek poszczególnych nacji.

Dyskusja ogólna na naszym forum. Życiorys Alfreda Wielkiego w języku angielskim.

 

 

Napisał: Polemajos

Źródła: Facebook i kanał YouTube serii Total War, diki.pl, kanał YouTube Invicta, Steam.

Reklama

Twoje miejsce na reklame

Latest Comments

 • author image
  paul says:
  Optymalizacja gry lepsza niż w Attilli, cena na dziś ~58 zł w promo steam, można kupić....
 • author image
  mariusz pelson says:
  jak grac w ten dodatek...
 • author image
  WIngut says:
  tak było, nie zmyślam!...
 • author image
  Paweł says:
  Fantastyczny pomysł. A tak na poważnie - istnieje możliwość wyłączenia tego i bezpośredniego...
 • author image
  Iźka says:
  Witam, osobiście zupełnie zgadzam się z Twoim tekstem !...

Latest Posts