Seria Total War – gry i dodatki w opracowaniu

Rome 2, Three Kingdoms, nowy tytuł fantasy… CA z pewnością nie czeka leniwy okres.

Ostatnio często spekulowano nad tym co będzie najnowszym DLC do Rome 2. Jedni uważali, że zostanie nim jakiś zestaw frakcji, drudzy sądzili że nowa kampania. I nie mylili się ci drudzy… Gra ta otrzyma aktualizację, Free-LC, czyli zawartość darmową oraz duże, płatne DLC w formie pakietu nowej kampanii. Na razie nie zdradzono tytułu, jednak artwork, który zamieszczono jest już dużą podpowiedzią. Warto zwrócić na kontekst sytuacyjny oraz ubiory postaci:

Epoka została po części poruszona w Rome 2. DLC zawierać będzie bardzo szczegółową nową mapę kampanii, nowe jednostki i frakcje, a także te znane już z podstawowej wersji. Ponadto gra wzbogacona zostanie o szereg nowych mechanizmów rozgrywki.

Co zaś się tyczy Three Kingdoms – Total War’a osadzonego w starożytnych Chinach, który wyjdzie jesienią tego roku – pod koniec tego tygodnia ma się rozpocząć ujawnianie pierwszych odnośnie niego szczegółów, które potrwa aż do samej premiery.

Zdjęcie użytkownika Total War.

Wydane niedawno temu Thrones of Britannia też czeka paleta nowości – już latem (najprawdopodobniej w lipcu) ukaże się DLC dodające do bitew efekty związane z prawdziwą, krwawą stroną wojny. Będzie ono darmowe dla posiadaczy Blood & Burning – podobnego dodatku do Total War: Attila, od którego będzie się różnić specjalną zawartością. Na tym CA nie poprzestanie – w fazie przygotowania znalazła się świeża zawartość, o której więcej, jak i o generalnych planach na rozwój Tronów Brytanii, dowiemy się bliżej jej wprowadzenia.

Zdjęcie użytkownika Total War.

Zespół Total War: Arena skupia się z kolei w chwili obecnej nad wdrażaniem aktualizacji na życzenie graczy. Najświeższą zmianą jest ogólne zwiększenie osiągania postępów w grze, przez cały czas prowadzone są też testy służące dokonaniu zmian w doborze przeciwników bitewnych. Poza tym developerzy przygotowują tryb rankingowy (jego opcjonalna wersja testowa wejdzie w życie już za niedługo), nowego dowódcę, który pojawi się na polach starć niebawem, i nową frakcję

Total War: Warhammer 2 został zaktualizowany w poprzednim tygodniu – jak to się zdarza po premierach, niektóre elementy trzeba później usprawnić. W tym celu CA da w tym tygodniu możliwość przetestowania proponowanych zmian, aby ustalić ich ostateczną wersję. W dalszej perspektywie angielskie studio planuje zająć się DLC z nową kampanią.

Zdjęcie użytkownika Total War.

Część drużyny Creative Assembly rozpoczęła przed-produkcję kolejnego tytułu spod szyldu Total War, który podejmie się tematyki nieokreślonego póki co uniwersum fantasy. Nie wiadomo, kiedy zostanie wyjawiona większa ilość detali.

Nowa zawartość ma dosięgnąć także ofertę Total War Access, którego zespół szykuje następne projekty.

 

 

Zapraszam do dyskusji w odpowiednich tematach naszego forum.

 

 

KLAssurbanipal, Polemajos

Źródła: Oficjalny blog Total War, Facebook

Reklama

Twoje miejsce na reklame

Latest Comments

 • author image
  paul says:
  Optymalizacja gry lepsza niż w Attilli, cena na dziś ~58 zł w promo steam, można kupić....
 • author image
  mariusz pelson says:
  jak grac w ten dodatek...
 • author image
  WIngut says:
  tak było, nie zmyślam!...
 • author image
  Paweł says:
  Fantastyczny pomysł. A tak na poważnie - istnieje możliwość wyłączenia tego i bezpośredniego...
 • author image
  Iźka says:
  Witam, osobiście zupełnie zgadzam się z Twoim tekstem !...

Latest Posts