Rome 2 – dodatkowa kampania potwierdzona

Już wiadomo do jakiego tytułu ma zostać wydane najnowsze historyczne rozszerzenie.

Niedawny blog na temat historycznych Total Warów zawierał już sam w sobie dużo informacji. Dzisiaj CA zdradziło, że jako pierwsza odsłona wyjdzie Campaign Pack do Rome 2, który okazał się być tym zapowiadanym ,,starym tytułem”.

Spekulacje płynące z dwóch podanych haseł ,,Is this the end of the Empire? Or just the beginning…” (Czy to koniec Imperium? A może po prostu początek…) to:

  • kryzys Imperium Rzymskiego w drugiej połowie III wieku n.e, gdy rozpadło się ono na kilka części uzurpowanych przez paru władców, a na wschodzie zagrożenie stanowili Sasanidzi (Persja).
  • wojny samnickie – starcia miasta Wilczycy z pokrewnymi Samnitami we wczesnym okresie istnienia Rzymu. Tutaj argumentem ma być poprzednia wskazówka CA – ,,beware the crow” (strzeż się wrony). Wiemy, że konsul i dyktator rzymski Marcus Valerius Corvus uczestniczył w jednym z tych konfliktów, samo zaś Corvus oznacza po łacinie właśnie wronę.
  • najazd Galów na Rzym w 391 roku/ ogólnie część wojen Rzymian z Galami w IV wieku p.n.e.
  • rozpad Imperium Aleksandra Wielkiego – wojny diadochów.

Żadne z tych przypuszczeń nie musi się okazać oczywiście prawdziwe – spekulacje rządzą się własnymi prawami. Przy okazji zachęcamy Was do wypowiadania się, czego może dotyczyć potwierdzone DLC.

Teaser:

 

Napisał: Polemajos

Pomogła: Sara Temer

 

Źródła: kanał YouTube serii Total War, oficjalne Forum Total War, Wikipedia.

Reklama

Latest Comments