Q&A 2 – Rycerze Demigryfów i inne monstra wyszukane

Witam. Poprzednie Q&A złożone było z dwunastu pytań. Dziś ruszamy z kolejną porcją.
Jakie jest pokrewieństwo między wampirami z rodu von Carstein (Vlad, Konrad, Mannfred)?
Żadne. Vlad jest twórcą linii krwi von Carstein i, choć uważa się go za ojca, nim nie jest. Konrad, Mannfred, Filip, Izabela, Hans i Pieter von Carsteinowie są tylko osobami, które Vlad obdarzył pocałunkiem krwi. Z czego Izabela otrzymała go, by nie zmarła – ot Vlad bał się tego, że jego małżonka umrze.

Kto jest najsilniejszą postacią w świecie Warhammera? Może być też martwa postać. Jakiś Slann, Sigmar, czy może Nagash?
Moim zdaniem Nagash – jako jedyny pojawia się do dziś w świecie Warhammera, albo raz na 24 godziny, albo aż do kolejnego odesłania. Ponadto, ukrył swą cząstkę duszy w różnych artefaktach – jednym z nich była Korona Czarodziejstwa, którą znajduje w ruinach Mourkain Azhag. Tym samym zyskał on dostęp do magii śmierci, ale Nagash go owładnął.
Sigmar już nie żyje, a Slannowie nie interesują się tak bardzo tym, co dzieje się w Starym Świecie – mają dużo swoich problemów (inwazje Chaosu, Skaveni, wyprawa po tablice Pradawnych).

Najpotężniejszy smok w świecie Warhammera?
Biorąc pod uwagę wszystkie smoki w świecie Warhammera oraz to, że tylko jedne są nieumarłe, wybór pada na Ożywionego Smoka. Na Równinach Kości znajduje się cmentarzysko smoków, z którego Wampiry biorą swoje najpotężniejsze wierzchowce. Równiny Kości znajdują się na południu Mrocznych Ziem (krainy na wschód od gór Krasnoludów). Jeśli mówimy z kolei o smoku imiennym, to najpotężniejszym z nich jest Galrauch – aktualnie dwugłowy smok Chaosu, sługa Tzeentcha.

Czy uda Ci się wydobyć spisane już wcześniej lore z forum?
Planuję je już w styczniu wydostać z dysku, na którym posiadam już połączone poprzednie opisy ras.

Skąd Imperium brało demigryfy?
Demigryfy pochodzą z Lasu Reikwaldzkiego i stąd były używane przez Rycerzy Wewnętrznego Kręgu.

Czy rycerzy demigryfów było wielu w Imperium i czy dorównywali w walce Rycerzom Graala?
Pytanie dość trudne, ponieważ nie ma konkretnych liczb, ani wzmianek o tym, ilu ich dokładniej było oraz nie wiem, czy są w stanie pokonać rycerzy Graala. Co do drugiej części pytania to sądzę, że raczej tak. Niestety jest to kwestia balansu zarówno w bitewniaku, jak i w Total War: WARHAMMER.

Skąd Karl Franz posiada swojego gryfa Szpona Śmierci?
Wygrał go w karty z Borysem Todbringerem. A na poważnie to każdy Książę Elektor posiada własnego gryfa – jednym z książąt elektorów jest Karl Franz (jest zarówno cesarzem Imperium, jak i księciem Reiklandu). Co do samego Szpona Śmierci to lojalny gryf Imperatora, który ochronił mu tyłek choćby pod Twierdzą Krwi, gdy rozrywał na kawałki każdego przeciwnika, który chciał zabić rannego Karla. Ten gryf z kolei narodził się w Górach Szarych i został podarowany Karlowi przez Leśne Elfy.

W jaki sposób Settra doszedł do władzy?
Co do Settry, problemem jest ustalenie poprzedniego władcy Nehekhary. Wychodzi na to, że pierwszym władcą jest Settra. Prawdopodobnie doszedł do władzy po śmierci swego ojca.

Kiedy Krasnoludy dostaną lepszą magię runiczną?
Na to pytanie nie znam niestety odpowiedzi. Choć zgadzam się z osobą, która zadała to pytanie, że ilość umiejętności z magii runicznej w Total War: WARHAMMER jest stanowczo za mała.

Reklama

Twoje miejsce na reklame

Latest Comments

 • author image
  paul says:
  Optymalizacja gry lepsza niż w Attilli, cena na dziś ~58 zł w promo steam, można kupić....
 • author image
  mariusz pelson says:
  jak grac w ten dodatek...
 • author image
  WIngut says:
  tak było, nie zmyślam!...
 • author image
  Paweł says:
  Fantastyczny pomysł. A tak na poważnie - istnieje możliwość wyłączenia tego i bezpośredniego...
 • author image
  Iźka says:
  Witam, osobiście zupełnie zgadzam się z Twoim tekstem !...

Latest Posts