Przeniesienie strony na nowy serwer

W nocy została przeniesiona strona główna i forum na nowy serwer.

Przekierowanie domeny może trwać do 24 h, wobec powyższego w tym okresie, może się przytrafić sytuacja różnej dostępności / widoczności strony i forum u użytkowników, a ściślej niektórzy użytkownicy mogą zgłaszać widoczność forum i strony wcześniej, niż inni. Jest to uzależnione, od serwerów DNS danego operatora, a nie serwera.

Natomiast w przypadku kiedy widzimy stronę główną i forum, a któraś ze stron ma „rozjechaną” grafikę / treść, sugeruje wyczyścić ręcznie cache i zapamiętane ustawienia strony przeglądarki, lub posłużyć się w celu automatyzacji tego procesu narzędziem do czyszczenia śmieci z przeglądarki np. ccleaner.

Add:

O godz 4 wyświetlała się w moim przypadku strona główna, a w chwili obecnej (stan z 6 rano) forum powinno być wyświetlane już prawidłowo jak na poniższym obrazku.

Wobec powyższego zakładam, że w przypadku większości Was, serwery DNS Waszych operatorów także powinny już prawidłowo zobaczyć nowy IP serwera. W przypadku błędnego wyświetlania strony, przypominam o czyszczeniu przeglądarek w celu wywalenia z cache nieaktualnych obecnie danych (ciasteczka i pamieć podręczna przeglądarki).

Reklama

Latest Comments