Jak wskazuje Potop Total War to mod odnoszący się do sienkiewiczowskiej powieści przygodowej – akcja moda przenosi nas w burzliwy okres wojen Rzeczypospolitej w XVII stuleciu. Potop Total War jest modem inspirowanym kultową produkcją Ogniem i Mieczem. Pierwsza wersja OiM powstawała pod Medievala, a następnie Rome Total War. Potop jest modem pod Medievala 2. Obecna wersja nosi numer 1.6. Tego zacnego moda pobrać możecie tutaj.

Oto podsumowanie kampanii historycznej, jakie napisał Eutyches:

„1. Bardzo inteligentne posunięcie z rozdzieleniem kampanii, na historyczną dotyczącą RON i alternatywną.
2. Znawcą RON nie jestem, więcej wiem, o Bizancjum, ale wg mojej wiedzy, bo jak podkreślałem czasem, RON to jedyna rzecz, co trzyma mnie w tych czasach i wcześniejszych ciut, to realia aż za mocno pokreślone.
To komplement, niezła rzeźnia
3. AI kompa na mapie kampanii reaguje, szybko i zdecydowanie, tego brakuje nawet w innych oryginalnych TW. Czuć, że trzeba się sprężać, każda bitwa na manualu…
4. Klimat, muza, filmy, kto to czynił, to zrobił podobnie jak w LOTR pod TW Rome Remastered, by nakreślić klimat tamtych czasów, jakie wydają nam się, mi na pewno, że są odpowiednie.
5. Dla tych, co instalują, a wcześniej ściągają moda – stara zasada, co Araven wyczaił i Eutyches „młody” – wyłącznie na ten czas UAC/mimo zmian systemów, bibliotek itp. ja np. gram w TW z wyłączonym UAC/, antywirusy, zróbcie wyjątki w zaporze chociażby, sprawdzacie wcześniej jak w ogóle Medek 2 wam chodzi, nim cokolwiek zaczniecie robić do instalacji moda. Wiem, to co napisałem, to banalne sprawy, ale uwierzcie mi, czasem o takie rzeczy można się potknąć, wiem, bo jakiś czas pomagałem w pomocy technicznej przy LOTR i jaja tam były, też przy modzie ściąganym z zewnątrz.
6. Uwaga, u mnie chodzi bez wywalenia, ale ostatnio gry przerzucam na SSD i zawsze coś, to daje. Czasem pomaga instalacja nie w Program Files (x86). np. KOTY
7. Używając czitów, trainerów itp. jest duże prawdopodobieństwo, że zacznie mod wywalać, wiem, bo nawet to sobie sprawdziłem.
Pozdrawiam i dziękuję tym, którzy dotrwali do końca tego tekstu i tym, co uczynili mój wolny czas ciekawszym.”

Poniżej przykładowe screeny, które wykonał Le Pakul:

Do dyskusji zapraszam na nasze forum.

KLAssurbanipal

Reklama

Twoje miejsce na reklame

Latest Comments

 • author image
  paul says:
  Optymalizacja gry lepsza niż w Attilli, cena na dziś ~58 zł w promo steam, można kupić....
 • author image
  mariusz pelson says:
  jak grac w ten dodatek...
 • author image
  WIngut says:
  tak było, nie zmyślam!...
 • author image
  Paweł says:
  Fantastyczny pomysł. A tak na poważnie - istnieje możliwość wyłączenia tego i bezpośredniego...
 • author image
  Iźka says:
  Witam, osobiście zupełnie zgadzam się z Twoim tekstem !...

Latest Posts