Potop: Total War – Patch 1.2 | materiał specjalny

Muzg przygotował dla naszej strony specjalny artykuł z przedpremierową prezentacją głównych nowości patcha 1.2 Potop: Total War.

Potop: Total War to mod pod Medievala 2 tworzony przez Polaków (po części również na naszym forum). Jego rozgrywka toczy się w XVII i XVIII wieku , a swoim zasięgiem obejmuje Europę, Ameryki i Afrykę, co stanowi o jego wyjątkowości wśród innych projektów zaczynających się w okresie nowożytności. 

 

 

Potop Total War Patch 1.2

W nowym patchu skupiamy się, przede wszystkim eventach historycznych i tzw. Tak/Nie. Część z nich determinowana jest przez datę, inne przez istnienie danej postaci, jeszcze inne przez posiadanie danego terytorium. Główne eventy te dodane zostały do Szwecji i Rosji, aczkolwiek inne państwa też odczują zmiany.

Królestwo Szwecji:
Główna sieć eventów opiera się o postać ówcześnie panującej Krystyny Wazy, córki Gustawa II Adolfa. Jako jedyne dziecko monarchy i ostatnia z szwedzkiej linii Wazów została starannie wykształcona i koronowana na króla. Pojawiać się tutaj będą takie historyczne decyzje, jak: zaproszenie Kartezjusza czy konwersja Krystyny na katolicyzm.

Carstwo Moskiewskie:
Przez większość Polaków kojarzone jest jako wielkie mocarstwo, czyhające tylko na potknięcie Rzeczypospolitej. Jednakże w połowie XVII wieku był to kraj dopiero u progu reform, targany buntami chłopów, kozaków dońskich i wciąż z przestarzałą armią. Tutaj eventy dotyczyć będą głównie reform państwowych.
Jest to również frakcja, która przeszła gruntowny remake pod względem drzewka jednostek.

Imperium Osmańskie:
Pomimo, że na starcie Turcja walczy z Arcyksięstwie Austriackim i Republiką Wenecką, wciąż pozostaje wielką potęgą. Gracz grający tym państwem będzie musiał nie tylko sprostać sojuszowi, ale również bacznie obserwować wschodnie rubieża z obawy przed czającą się tam Persją. Solą w oku będą również losowe najazdy kozackie na południowe regiony Morza Czarnego.

Rzeczypospolita Obojga Narodów:
W tym patchu RON otrzyma kilka mniejszych eventów, z których najważniejszym będzie „Veto”, pojawiający się losowo i blokujący możliwość rekrutowania jednostek w czasie jego jego obowiązywania.

Mod na obecnym patchu 1.1 można pobrać z: http://www.moddb.com/mods/potop-total-war

Dział na forum poświęcony modyfikacji: http://forum.totalwar.org.pl/forumdi…otop-Total-War

Wstawił: Polemajos

Reklama

Twoje miejsce na reklame

Latest Comments

 • author image
  paul says:
  Optymalizacja gry lepsza niż w Attilli, cena na dziś ~58 zł w promo steam, można kupić....
 • author image
  mariusz pelson says:
  jak grac w ten dodatek...
 • author image
  WIngut says:
  tak było, nie zmyślam!...
 • author image
  Paweł says:
  Fantastyczny pomysł. A tak na poważnie - istnieje możliwość wyłączenia tego i bezpośredniego...
 • author image
  Iźka says:
  Witam, osobiście zupełnie zgadzam się z Twoim tekstem !...

Latest Posts