Mroczne Elfy to jedna z ras Warhammer Fantasy, której królestwo istnieje na zachodzie świata. Druchii, bo tak inaczej się nazywają, należą do stronnictwa zła, a ich królestwo – Naggaroth – zmaga się ciągle z Wysokimi Elfami oraz kultystami boga krwi – Khorne’a. Często wyruszają także na łupieżcze wyprawy w poszukiwaniu niewolników (tu głównie państwa ludzkie), bądź złota (kłaniają się miasta-świątynie z Lustrii).
Niegdyś były jednak Wysokimi Elfami. Oddający się jednak rozpustom i zdeprawowaniu stały się złe. Wykorzystał to Malekith, który po jednej z porażek z Asur zawarli pakt z demonami, całkowicie sprzeniewierzając się dobru. Po upadku Nagarythe, Mroczne Elfy uciekły na Czarnych Arkach na zachód. Dotarły do niegościnnych ziem, gdzie żyły potężne bestie i choć zagrożenie czyhało na Druchii z każdej strony, stworzyły tam potężne królestwo.
W panteonie bogów Mrocznych Elfów najwyższym i najważniejszym z bóstw jest Khaine* – dla Wysokich Elfów jest to bóg wojny, Druchii jednak wyznają jego drugą, mroczniejszą stronę – mord. W samym Har Ganeth znajduje się największa ze świątyń poświęconych panu mordu.
Przywódcą wszystkich Mrocznych Elfów jest Malekith, Wiedźmi Król z Naggarond. Władający od ponad pięciu tysięcy lat żelazną ręką syn Aenariona i Morathi pragnie przejąć władzę nad Ulthuanem. Tym bardziej po druzgocącej porażce na polach Finuval, gdzie pokonali go bliźniacy Tyrion i Teclis.
Seria o Mrocznych Elfach dopiero się zaczyna, a będzie o czym opowiadać. Khaine nie śpi, Khaine czuwa. A wraz z nim czuwa Malekith, oczekując okazji do powrotu na elfią wyspę i przejęcia tego, co należeć ma do niego samego.

*Khaine jest jednym z wielu bóstw Mrocznych Elfów. Wśród panteonu Druchii znajdują się też m.in. Ereth Khial – pani świata podziemnego – czy Ellinill, bóg zniszczenia.

Reklama

Twoje miejsce na reklame

Latest Comments

 • author image
  paul says:
  Optymalizacja gry lepsza niż w Attilli, cena na dziś ~58 zł w promo steam, można kupić....
 • author image
  mariusz pelson says:
  jak grac w ten dodatek...
 • author image
  WIngut says:
  tak było, nie zmyślam!...
 • author image
  Paweł says:
  Fantastyczny pomysł. A tak na poważnie - istnieje możliwość wyłączenia tego i bezpośredniego...
 • author image
  Iźka says:
  Witam, osobiście zupełnie zgadzam się z Twoim tekstem !...

Latest Posts