Modyfikacje do Attyli i Warhammer’a

Zbiorczy wpis o informacjach ze świata modów i prezentacji.

Attyla:

 

Rise of Mordor:

Przez zbliżający się do końca tydzień na polu tego moda zadziałali Mr.Jox i Enpremi. Dzięki temu pierwszemu zobaczyliśmy uzbrojenie w obozie marszowym Gondoru i fort tej frakcji (plany zakładają dodanie map obozów różnych lenników Gondoru i dopracowanie wyglądu fortu). Drugi pokazał zaś nowy model ciała Uruk-hai’a Orka z oddziału kuszników z całym uzbrojeniem oraz zaktualizowanego berserkera:

Gondorean marching camp

Gondor fort WIP

Link do wątku o grafikach i nagraniach z RoM na forum. 

 

Dark Ages – Age of Rollo:

Athos187 zaprezentował wygląd mapy kampanii wersji aplha jednego z trzech projektów z serii Dark Ages, umieszczonego w czasach powstania państwa normańskiego w północnej Francji, a także reskin przywódców państw powstałych na terenach Imperium Rzymskiego w okienkach dyplomacji.

 

Mapa kampanii wersji alpha, przykładowe screeny:

Zreskinowani liderzy frakcji z terenów dawnego Imperium Rzymskiego (po prawej) – wybrane screeny:

Wątek o Age of Rollo na forum. Wszystkie zrzuty ekranu do znalezienia tutaj (źródło).

 

Ancient Empires:

Petellius wypuścił przegląd (niepełny – jeden post jest zarezerwowany) swoich długo opracowywanych mechanik. Tyczą się one: efektów pór roku, żyzności i rezerw żywności, urbanizacji (przeróbka systemu imigracji z podstawowej Attyli). Wśród nich jest także ,,nostalgiczny system budynków”, czyli taki oparty na założeniach podobnych do tych z z chociażby Europa Barbarorum. W skrócie, daje on różne opcje zarządzania regionem poprzez wybór różnych wariantów głównych budynków miast. Poza tym Youtuber HForHavoc opublikował nagranie z trailerem map z Ancient Empires (dostępne teraz w postaci submoda – link do pobrania).

 

Mapa żyzności:

Wysoko zurbanizowany region:

Jeden z dwóch wariantów rozwoju kolonii z terenów Półwyspu Apenińskiego:

Wspomniany trailer:

 Pełną prezentację tych mechanik można znaleźć tutaj (źródło). Wersję przeglądu z polskim opisem dodam na forum w poniedziałek.

 

Total War: Warhammer 1:

 

[RELz] Faction Unit Cards:

Wczoraj ukazał się mod członka zespołu Radiousa, SPARTAN VI, odnawiający karty jednostek frakcji: Orków, Wampirów, Krasnoludów i Bretonnii, tak aby pasowały pod ich barwy i regalia. Link do pobrania.

 

Knights of the Empire & Grand Campaign Custom Maps:

Dwie modyfikacje, które zyskały wideo-prezentacje w naszym ojczystym języku za sprawą członkini naszej forumowej załogi – Temer.

 

Linki do pobrania Knights of the Empire i Grand Custom Campaign Maps. Tematy o pierwszym i drugim modzie na naszym forum.

 

 

Inne źródła niż podane w nawiasach: strona ModDB Rise of Mordor i wątek na TWC, temat z TWC [RELz] Faction Unit Cards, kanał YouTube Sara Temer.

Reklama

Twoje miejsce na reklame

Latest Comments

 • author image
  paul says:
  Optymalizacja gry lepsza niż w Attilli, cena na dziś ~58 zł w promo steam, można kupić....
 • author image
  mariusz pelson says:
  jak grac w ten dodatek...
 • author image
  WIngut says:
  tak było, nie zmyślam!...
 • author image
  Paweł says:
  Fantastyczny pomysł. A tak na poważnie - istnieje możliwość wyłączenia tego i bezpośredniego...
 • author image
  Iźka says:
  Witam, osobiście zupełnie zgadzam się z Twoim tekstem !...

Latest Posts