Medieval Kingdoms – Polska | Kalifat Almohadów | grafiki 2D

Polska, Anglia, stepy euroazjatyckie oraz Afryka Północna – tak ostatnio po tematach skaczą twórcy Medieval Kingdoms.

Almohadzi (1130-1269) rozpoczęli swój historyczny żywot jako bunt plemion berberyjskich z Gór Atlas przeciw muzułmańskim Almorawidom. Ta ostatnia dynastia posiadała wówczas pokaźne tereny w Afryce Północno-Zachodniej i na Półwyspie Iberyjskim. Jej imperium zostało załamane przez Almohadów po podbiciu kolebki Almorawidów, Maroka (1148/1149). W następnych latach zawojowali oni tereny Maurów, wtargnęli do Andaluzji i zajęli pas ziem aż po dzisiejszą Tunezję.

Kalifat Almohadów otrzymał własny przegląd stosunkowo niedawno temu, bo w maju. Po kilku ubiegłotygodniowych aktualizacjach jego cały roster dla pełnego i późnego okresu został oficjalnie ukończony.

Pełna prezentacja na naszym forum.

Screeny:

Andaluzyjscy ciężkozbrojni kusznicy (późny okres):

Ghazi (Ghuzat; wczesny okres):

Abu `Abdallah Muhammad XII z gwardią przyboczną (późny okres):

—–

Niedługo po doszlifowaniu rosterów Anglii i Francji, od moddera banskie100 zaczęły napływać zrzuty ekranu dokumentujące postępy w jego pracy. Jednoznacznie wskazują one, że na warsztat ponownie wzięty został roster księstw polskich. Jest to pierwszy na większą skalę powrót zespołu Medieval Kingdoms do wojsk naszych średniowiecznych przodków w modyfikacji.

—–

Strona graficzna modyfikacji jest również rozwijana – finix ukończył drzewko budynków osiedlonych nomadów (istnieje też odrębne drzewko dla trybu hordy) i uaktualnił karty jednostek angielskich na potrzeby nowego rosteru.

Całe drzewko budowli osiedlonych i koczujących nomadów znajdziecie tutaj.

 

Napisał: Polemajos

 

Źródła: Total War Centerscreeny z Medieval Kingdoms, przegląd Almohadów, grafiki 2D.

Reklama

Latest Comments