KRAINA TROLLI
Lokacja: Za rzeką Tobol
Główne siedziby: Leblya
Ekonomia: Wypas bydła, utrzymanie się przy życiu (teren ten jest śmiertelnie niebezpieczny)
Jak zapewne pamiętacie z opisu Wojowników Chaosu, istnieje tzw. Kraina Trolli. Złe, niegościnne miejsce pełne trolli i mutantów. Jest to też część Kislevu, a co za tym idzie, jedna z największych dziur w całym świecie Warhammera. Im dalej na północ/zachód, tym bardziej klimat stepowy zanika, zmieniając się w tundrę. A w końcu dotrzeć można na ziemie Norski, tereny okupowane przez wyznawców Mrocznych Bogów. Większość terytorium Krainy Trolli jest… pusta. Znajdują się tutaj dwa pasy wzgórz, trochę drzew, ale ani jednego pola. Powód jest prosty – wieczne zagrożenie ze strony Chaosu, bądź dzikich bestii, choćby trolli.
Pogoda jest tu dużo ostrzejsza, niż w jakiejkolwiek innej części carstwa. Zimna pogoda utrzymuje się wiosną i jesienią. Zimą Kraina Trolli jest nieprzejezdna – wynika to z bardzo wysokiej warstwy śniegu. Druga strona medalu jest taka, że uniemożliwia to też najeźdźcom możliwość ewentualnego ataku.
Populację Krainy Trolli stanowią Ungołowie, w większości prowadzący koczowniczy tryb życia. Ledwie naprawiane osady są często najeżdżane przez hordy barbarzyńców z północy.
Co do przynależności narodowej, to jest to głównie kwestia wyboru. Ungołowie i prawie wszyscy Gospodarowie uważają siebie za Kislevitów, ale część uważa, że do nich nie należą. Co gorsza, miejscowi bojarowie nie są w stanie nic z tym zrobić. W tym regionie żyją również Norsmeni, którzy osiadli w tym rejonie ot tak, nie w wyniku najazdu. Szczególnie na uwagę zasługują tutaj Sarlowie – ten norsmeński lud jest tu szczególnym utrapieniem.
Tutejsi Ungołowie i Gospodarowie są bardziej gościnni niż inni Ungołowie z innych regionów Kislevu. Wszyscy są mile widziani, ale mało komu mogą zaufać.

Najważniejsze miejsca w Krainie Trolli to Leblya – największa ze stanic w regionie – oraz Chamon Dharek – święty kopiec Kurganów. Zaczniemy od Leblyi – to największa miejscowość w Krainie Trolli i prawdopodobnie najważniejsza, ponadto jest głównym punktem zbornym gromadzących się, bądź wycofujących się pułków. W rezultacie, niemal każdy wychowany w Krainie Trolli wie, jak się tam dostać, co powoduje, że to dobre miejsce do spotkań. Stanica ta została zbudowana wokół starego scytiańskiego kopca, sala biesiadna w mieście została z kolei wzniesiona na szczycie kopca. Reszta budowli znajduje się między kopcem, a palisadą i w ten sposób są chronione przed złą pogodą. Warto zwrócić uwagę na to, że Leblya była miejscem częstych ataków ze strony kultystów Chaosu podczas Burzy Chaosu, lecz nigdy ostatecznie nie upadła. Tutejszy ataman, Sevhim, jest z tego powodu dumny, lecz teraz mówi się dużo o pół-lansjerach Imperium, którzy przybyli trochę zluzować obronę miasta.

Chamon Dharek jest świętym kopcem Kurganów, jednego z plemion Chaosu. Poza tym, że jest święty, jest też mocno skażony złą mocą. Jest otoczony zmumifikowanymi końmi, wewnątrz kopca znajduje się ogromny skarb – mnóstwo złota i klejnotów. Sam skarb jest przeklęty i żaden z tchórzliwych rozbójników z północy nie zdołał dotknąć tego złota. Najeźdźcy z północnych plemion Chaosu często tutaj zimują. Członkowie tych różnorakich plemion wstrzymują się od bezsensownego rozlewu krwi, ponieważ darzą to miejsce szczególnym szacunkiem i powstrzymują się od wszczęcia otwartej wojny. Latem z kolei bywają tutaj wojownicy i czarnoksiężnicy posłuszni Niszczycielskim Mocom. Kisleviccy nomadzi z ostrożnością trzymają się z daleka od tego przeklętego miejsca.

Reklama

Twoje miejsce na reklame

Latest Comments

 • author image
  paul says:
  Optymalizacja gry lepsza niż w Attilli, cena na dziś ~58 zł w promo steam, można kupić....
 • author image
  mariusz pelson says:
  jak grac w ten dodatek...
 • author image
  WIngut says:
  tak było, nie zmyślam!...
 • author image
  Paweł says:
  Fantastyczny pomysł. A tak na poważnie - istnieje możliwość wyłączenia tego i bezpośredniego...
 • author image
  Iźka says:
  Witam, osobiście zupełnie zgadzam się z Twoim tekstem !...

Latest Posts