Dramatis Personae z dodatku „The Queen and the Crone”

Niedługo ma premierę dodatek do Total War: WARHAMMER II o tytule „The Queen and the Crone”. Z tej okazji przygotowałem dla państwa wpis, który przedstawia trzy osoby tego dramatu – Alarielle, Hellebron oraz Alith Anara.
Na pierwszy ogień idzie Alith Anar, znany jako Król Cieni, jest synem jednego z najszlachetniejszych rodów Nagarythe. Toczył on wraz ze swoim ojcem, Eothlirem, walkę przeciwko Wiedźmiemu Królowi już w czasach wielkiej wojny domowej. Po śmierci ojca w trakcie bitwy na Mrocznych Moczarach, Alith Anar musiał przejąć władzę nad niedobitkami wojsk swego ojca i rozpoczął tym samym wojnę partyzancką przeciw Druchii. Z czasem szlachta Ziem Cienia (Nagarythe) oddała władzę nad sobą Anarowi, tym samym stali się Wojownikami Cienia. Z czasem ich wojna przeciwko znienawidzonemu wrogowi przeniosła się na Naggaroth, gdzie zasłynął m.in. spektakularną kradzieżą Kamienia Północy. W skrócie – Alith Anar dostał się w przebraniu na dwór Wiedźmiego Króla, tańczył z samą Morathi, a później z jej skarbca wykradł Kamień Północy. Później, gdy już go wykryto i ścigały go Wiedźmie Elfki, to okpił je. Skłonił je do wypicia trucizny zmieszanej z krwią i zwiał.

Druga postać to Alarielle. Alarielle to Wieczna Królowa Wysokich Elfów z Ulthuanu, a zarazem żona Finubara, ówczesnego Króla Feniksa. Podczas wielkiej wojny w XXIV wieku doszło do próby zamordowania Alarielle przez asasynów Mrocznych Elfów. Uratował ją przed tym Tyrion, który musiał później stawić czoła samemu N’Kari, demonowi Slaanesha. Uratował ich wtedy Teclis. Oboje zostali nagrodzeni przed bitwą na Równinie Finuval.
Czempionem Wiecznej Królowej jest Tyrion, choć, co ciekawe, 7 edycja Warhammera Fantasy Battle wskazuje, że to Tyrion jest mężem Alarielle. Włada ona królestwem Avelorn, pokryty lasem, więc możliwe, że i włada leśnymi duchami i driadami.


Trzecią bohaterką jest Hellebron – przywódczyni kultu Khaina i zarazem najbardziej wiekową Królową Czarownic obok samej Morathi. Nie bez powodu jest nazywana staruchą, wystarczy na nią spojrzeć. Ją krew już nie odmładza. Rządzi miastem Har Ganeth krwawą ręką i gotowa jest umrzeć za swego boga. Jak powszechnie wiadomo, skonfliktowana jest z matką Malekitha, raz próbowała nawet ją zabić, lecz jej wysłannik zginął przed przesłuchaniem. Jej z kolei czempionem aktualnie jest Ostrze Cienia, najpotężniejszy asasyn w całym świecie Warhammera, a przy tym najmłodszy, ma bowiem tylko 150 lat. Jak na długowieczność Elfów, jest to dość niski wiek.

Reklama

Twoje miejsce na reklame

Latest Comments

 • author image
  paul says:
  Optymalizacja gry lepsza niż w Attilli, cena na dziś ~58 zł w promo steam, można kupić....
 • author image
  mariusz pelson says:
  jak grac w ten dodatek...
 • author image
  WIngut says:
  tak było, nie zmyślam!...
 • author image
  Paweł says:
  Fantastyczny pomysł. A tak na poważnie - istnieje możliwość wyłączenia tego i bezpośredniego...
 • author image
  Iźka says:
  Witam, osobiście zupełnie zgadzam się z Twoim tekstem !...

Latest Posts