Divide et Impera v1.2.2d1 & inne | Problemy z Rome 2

Divide et Impera wraz z szeregiem innych modów otrzymało aktualizację dla patcha 18. Na tym ambicje modderów jednak się nie kończą. Przy okazji update’u warto także przedstawić instrukcje dla osób borykających się z problemami z Rome 2.

Część zespołu DeI deklaruje chęć wzięcia na warsztat dodatku Empire Divided. Oznacza to, że DLC zostanie przebudowane w celu nadania mu poprawności historycznej i dostosowania do standardów DeI – zarówno w bitwach, jak i w kampanii. 

Od 30 listopada, daty wydania Empire Divided i FLC z rozszerzeniem polityki wewnętrznej, wypuszczono dwie aktualizacje Divide et Impera. Rzucające się w oczy zmiany zmiany to: wprowadzenie budynków sanitarnych oddziałujących na całą prowincję, wdrożenie mechanik bandytyzmu i kultów dla wszystkich kampanii, czy też dodanie nowych typów rządów.

 • linki do pobrania najświeższej wersji DeI znajdują się tutaj

 

Inne mody, takie jak Unit Pack Compatibility Project i projekty KLA także współgrają z najnowszym patchem. Duży projekt, którego zespół nie postąpił w ten sposób, to Pax Romana. Wiąże się to z tym, że jego tematyka pokrywa się z okresem historycznym Empire Divided. Dlatego też ma ukazać się jako rozbudowana konwersja nowego dodatku.

———————————————————————————————————————

Jeśli macie problemy po pobraniu DLC Empire Divided i patcha 18 lub ogólnie, np. szare twarze żołnierzy, brakujące opisy i tekstury, to spróbujcie wykonać następujące czynności:

 1. Wypiszcie się z bety patcha 17 na Steam – jest ona niekompatybilna z nową wersją Rome 2 i zarazem Empire Divided, a umożliwia tylko granie na niezaktualizowanych modach.
 2. Dla użytkowników Maca – pobierzcie betę patcha 17. Będzie się to jednak wiązać z brakiem możliwości zagrania w Empire Divided i czerpania korzyści z patcha 18.
 • Odznaczcie wszystkie mody do Rome 2 w launcherze Steam i je z niego usuńcie;
 • Wpiszcie w wyszukiwarce eksploratora plików ,,appdata”. Zostaniecie przeniesieni do folderu, w którym znajdziecie foldery z save’ami waszych kampanii i bitew multiplayer; skopiujcie je stamtąd, przenieście w inne miejsce (np. na pulpit) i usuńcie z folderów;
 • Następnie przejdźcie do nadrzędnego folderu The Creative Assembly i usuńcie z niego folder Rome 2;
 • Włączcie grę – to pozwoli na nowo komputerowi pobrać usunięty folder Rome 2, do którego podrzędnych folderów możecie po wyłączeniu gry przerzucić save’y. 
 • W ten sposób pozbawicie grę wszystkich elementów niekompatybilnych, o ile nie zawierają takowych wasze save’y zapisane na niezaktualizowanych modach – wtedy trzeba pogodzić się z brakiem możliwości ich otworzenia, a mogą one nawet przeszkodzić w normalnym zagraniu w R2.

 

Napisał: Polemajos

 

Źródła: Facebook serii Total War, Total War Center Divide et Impera, UPC-ROM, Pax Romana, własne (forum).

Reklama

Twoje miejsce na reklame

Latest Comments

 • author image
  paul says:
  Optymalizacja gry lepsza niż w Attilli, cena na dziś ~58 zł w promo steam, można kupić....
 • author image
  mariusz pelson says:
  jak grac w ten dodatek...
 • author image
  WIngut says:
  tak było, nie zmyślam!...
 • author image
  Paweł says:
  Fantastyczny pomysł. A tak na poważnie - istnieje możliwość wyłączenia tego i bezpośredniego...
 • author image
  Iźka says:
  Witam, osobiście zupełnie zgadzam się z Twoim tekstem !...

Latest Posts