Arena: Total War | Hero Chronicles: Sulla | darmowe nagrody

Lekcja z historii Republiki Rzymskiej i parę prezentów dla graczy – oto co oferują twórcy Areny.

W trzecim odcinku Hero Chronicles (Kronik Bohaterówdeveloperzy Areny podjęli się streszczenia żywota rzymskiego dyktatora Sulli, prezentując przy tym na infografikach przebieg bitwy pod Cheroneą i oblężenia Aten. Te dwie operacje są kluczowe dla zrozumienia, czym kierowało się CA nadając mu w grze umiejętności znakomitego obrońcy i bezwzględnego wodza.

Przejściowo opuszczając temat Sulli – za zalogowanie się do Areny do 3 stycznia nowego roku wszyscy gracze zamkniętej bety dostaną upominek w postaci tysiąca sztuk złota i następujących jednostek premium z tieru VI: spartańskich hoplitówmurmillonów i młodzieży barbarzyńskiej. W tym samym czasie za każde zwycięstwo do zgarnięcia będzie podwojona stawka pomeczowa, a na Wargaming.net Premium Shop można zakupić pakiety po przecenach.

Lucjusz Korneliusz Sulla urodził się w roku 138 p.n.e w nieliczącej się w rzymskiej polityce rodzinie. Począwszy od urzędu kwestora wspinał się po szczeblach kariery, by zostać konsulem. Gdy w roku 86 p.n.e przebywał na kampanii przeciw królowi Pontu Mitrydatesowi VI, przedstawiciel stronnictwa popularów Lucjusz Korneliusz Cynna wkroczył do Rzymu i dokonał rzezi członków ugrupowania optymatów, do którego należał Sulla. Po zwycięstwach w Grecji rzymianin powrócił do Italii i wystąpił przeciw Cynnie, który został ostatecznie pokonany w bitwie pod bramą Kollińską. Sullę ogłoszono dożywotnim dyktatorem, jednak panował niepodzielne tylko do roku 79 p.n.e, kiedy to dobrowolnie opuścił życie polityczne. Jego postacią zainspirował się Gajusz Juliusz Cezar, a wojna domowa była zapowiedzią przyszłych walk wewnętrznych, po których Republikę Rzymską przekształcono w cesarstwo.

Dyskusja ogólna o Arenie na naszym forum. Wątek poświęcony nagraniom. 

 

Hero Chronicles: Sulla

 

Napisał: Polemajos

Źródła: totalwararena.com, kanał YouTube Total War: Arena, Wikipedia, na.wargaming.net.

Reklama

Twoje miejsce na reklame

Latest Comments

 • author image
  paul says:
  Optymalizacja gry lepsza niż w Attilli, cena na dziś ~58 zł w promo steam, można kupić....
 • author image
  mariusz pelson says:
  jak grac w ten dodatek...
 • author image
  WIngut says:
  tak było, nie zmyślam!...
 • author image
  Paweł says:
  Fantastyczny pomysł. A tak na poważnie - istnieje możliwość wyłączenia tego i bezpośredniego...
 • author image
  Iźka says:
  Witam, osobiście zupełnie zgadzam się z Twoim tekstem !...

Latest Posts