Arena: Total War – Hero Chronicles: Boudica

Najnowszy odcinek Hero Chronicles przybliża nam postać Boudiki, królowej Icenów i organizatorki najgroźniejszego zrywu Brytów przeciw Rzymianom.

Gdy w 43 r. n.e umarł król plemienia Icenów, Prasutagus, tereny tego ludu miały przejść pod panowanie Cesarstwa Rzymskiego i królewskich córek, zgodnie z wolą zmarłego. Plan ten zniweczyło zachowanie rzymskich żołnierzy, którzy niedługo potem zaczęli grabić dziedziny Icenów i pozbawili dziewictwa wspomniane córki, a także zhańbili ich matkę, Boudikę. Królowa jednak słono się odpłaciła.

Porwała Brytów do powstania, które błyskawicznie się rozrastając, poważnie naruszyło władzę rzymską – w 61 roku n.e zniszczono Camulodunum, Verulamium i Londinium. Kres rewolty nastąpił w bitwie pod Watling Street, gdzie Swetoniusz Paulinus rozgromił przeważające siły powstańców, wykorzystując warunki terenowe. Los Boudiki po starciu do dziś pozostaje nieznany. Otruła się lub zginęła na skutek odniesionych ran

Do Areny trafia ona ze względu na opór, który na stałe wpisał się na karty historii i został symbolem heroicznej walki. Jej charakterystyczna taktyka to atak z zasadzki.

Historia Boudiki w przystępnej formie graficznej:

Dział Areny na naszym forum. Akcja rozdawania kluczy do zamkniętej wersji beta.

 

 

Napisał: Polemajos

 

Źródło: kanał YouTube i Twitter Total War: Arena, Wikipedia (Verulamium, Boudika), Google.

Reklama

Latest Comments