Ancient Empires – status modyfikacji

Ancient Empires jest określane mianem ,,Rome 2 pod Attylę”, ponieważ ma przenieść rozgrywkę tej ostatniej gry w czasy starożytności, a konkretniej do 212 roku p.n.e. Po niedojściu do skutku premiery trybu kampanii, zainteresowanie tym modem spadło, jednak najnowsze doniesienia są bardzo pozytywne.

UMCenturion, jeden z najbardziej aktywnych członków zespołu AE, zapoznał nas ze statusem modyfikacji. 

Zaczynając chronologicznie – ABH kierujący całej drużynie Ancient Empires przestał się udzielać ok. roku temu, ograniczając swoje działania jedynie do porad. Wymusiło to reorganizację całego zespołu i konieczność załatania dziury po liderze poprzez stopniowe zyskiwanie doświadczenia dostępnych członków w dziedzinach, w których ABH brylował, a była to wiedza nieoceniona w tworzeniu kampanii.

Trudnością, z którą przyszło się mierzyć modderom od września tego roku, były zaś kłopoty z edytowaniem pozycji startowych. Szczęśliwie tydzień temu dzięki wsparciu Dresdena, udało się je pokonać, przez co zespół AE ma teraz wolną rękę by uczynić coś na tym polu.

Co do pewnych spraw, których wykonanie zależy lub niebawem będzie zależeć od UMCenturiona oraz napotykanych problemów:

armie startowe wszystkich frakcji są już prawie ustalone, przy czym gra crashuje, gdy wczytywana jest kampania paru frakcji;

rekrutacja regionalna i frakcje buntownicze są w fazie planowania, a powinny być zaimplementowane za tydzień;

zbalansowanie generowanych pozycji startowych;

– wyizolowanie ikonek budynków.

Teraz przechodzimy do najważniejszego punktu. Za jeden lub dwa miesiące mogą bowiem zostać ogłoszone zamknięte testy kampanii, jeżeli tylko lista rzeczy, które muszą być przynajmniej w większości opracowane dla prawidłowego wyglądu rozgrywki, zostanie wypełniona. Elementy te, to: cechy frakcyjne, technologie, efekty z budynków oraz wszelkie opisy. Plan minimum zakłada wydanie za stosunkowo niedługi czas wersji kampanii, która zawierałaby choćby 1-2 frakcje. Taka opcja jest zgodna z głównym założeniem UMCenturiona, którym jest wypuszczenie bazy i poddanie jej testom społeczności dla zyskania informacji o tym, co należy poprawić.

 

 

Napisał: Polemajos

 

Źródła: Total War Center  status AE, temat z grafikami.

Reklama

Twoje miejsce na reklame

Latest Comments

 • author image
  paul says:
  Optymalizacja gry lepsza niż w Attilli, cena na dziś ~58 zł w promo steam, można kupić....
 • author image
  mariusz pelson says:
  jak grac w ten dodatek...
 • author image
  WIngut says:
  tak było, nie zmyślam!...
 • author image
  Paweł says:
  Fantastyczny pomysł. A tak na poważnie - istnieje możliwość wyłączenia tego i bezpośredniego...
 • author image
  Iźka says:
  Witam, osobiście zupełnie zgadzam się z Twoim tekstem !...

Latest Posts