Przegląd unikalnego pod względem organizacji armii państwa w Medieval Kingdoms oraz nowości z warsztatu graficznego.
Trewir to jedno z najstarszych miast niemieckich, położone nad Renem, a założone przez Celtów pod koniec wieku IV p.n.e. Za czasów rzymskich zostało przemianowane na Augusta Treverorum, zaś jego dzisiejsza w języku niemieckim to Trier. Jego rola w średniowieczu wiązała się ze znajdującą się w nim siedzibą arcybiskupa, władającego niezależnym państwem znanym jako Arcybiskupstwo lub Elektorat Trewiru, jako że arcybiskup pełnił również funkcję jednego z siedmiu elektorów Świętego Cesarstwa Rzymskiego – osób odpowiedzialnych za wybór cesarza.
Roster tej frakcji w modzie został podzielony na dwa sposoby:
- standardowy dla Medieval Kingdoms – oddziały występują na przestrzeni trzech przedziałów czasowych, z których każdemu odpowiada jeden tier (tak więc jest to przeróbka systemu poziomów jednostek z Attyli).
- według historycznego składu armii Trewiru – Arcybiskupstwo/Elektorat budowało swoje wojsko z trzech źródeł/stanów: od najgorzej dostosowanych poborowych i milicji, przez lepiej uzbrojonych i wyszkolonych żołnierzy z miasta Trewir oraz bardzo dobrej jakościowo piechoty i konnicy czerpiących inspiracje z nauczania arcybiskupa.
Finix natomiast przedstawił wszystkie karty jednostek Księstwa Lotaryngii i drzewko rozbudowy obozu w trybie hordy dla czterech frakcji nomadów, w tym Ilchanatu i Połowców:
Trewir:
Milicja kuszników z Trewiru (pełny okres – 2. tier)
Łucznicy z Elektoratu (późny okres – 3. tier)
Pawężnicy z Trewiru (późny okres – 3. tier)
Spieszona gwardia Elektora (pełny okres – 2. tier)
Giermkowie z Voulge (odmianą halabardy; pełny okres – 2. tier)
Konni zbrojni Elektora (wczesny okres – 1. tier)
Rycerze Elektora (późny okres – 3. tier)
Arcybiskup-Elektor Trewiru (jednostka generalska; pełny okres – 2. tier)
Pełną prezentację rosteru Trewiru znajdziecie na naszym Forum, tak samo jak wątek z grafikami/nagraniami.
Napisał: Polemajos
Źródła: Total War Center – grafiki, prezentacja Trewiru, Wikipedia (polska, angielska).