Twórcy serii Total War przejmują licencję na Warhammera!

Firma SEGA poinformowała, że zawarła umowę partnerską z Games Workshop, producentami systemu gier bitewnych Warhammer. Na jej mocy licencja na tworzenie cyfrowych adaptacji „bitewniaka” trafi do studia Creative Assembly. W oficjalnej notce prasowej czytamy, że Creative Assembly już oddelegowało ludzi do tworzenia nowych tytułów na licencji Warhammera. Już w tym miejscu warto zaznaczyć, iż chodzi wyłącznie o wersję fantasy znanego na całym świecie systemu. Licencja na Warhammera 40,000 pozostała w rękach THQ.

Tim Heaton, szef studia Creative Assembly powiedział:

W tym roku świętujemy nasze 25. urodziny. Możliwość zrealizowania projektu naszych marzeń z takim partnerem wręcz idealnie pasuje do tej rocznicy. Niezwykle bogaty i zaprojektowany z uwzględnieniem nawet najmniejszych szczegółów świat Warhammera, to coś z czym dorastaliśmy i co wywarło na nas, projektantach i graczach, ogromny wpływ (…) Zamierzamy przekuć nasze dwudziestopięcioletnie doświadczenie w tworzeniu gier w doskonałą produkcję marki Warhammer, którą gracze po prostu pokochają.

Pierwsza gra Creative Assembly na licencji Warhammera ma ukazać się na rynku po 2013 roku. Przed nami jeszcze sporo czekania, ale biorąc pod uwagę wcześniejsze dokonania tego producenta możemy być prawie 100% pewni, że otrzymamy rewelacyjny tytuł.

Źródło: gram.pl

Autor newsa: Grogmir

Reklama

Latest Comments