Twórcy serii Total War przejmują licencję na Warhammera!

Firma SEGA poinformowała, że zawarła umowę partnerską z Games Workshop, producentami systemu gier bitewnych Warhammer. Na jej mocy licencja na tworzenie cyfrowych adaptacji „bitewniaka” trafi do studia Creative Assembly. W oficjalnej notce prasowej czytamy, że Creative Assembly już oddelegowało ludzi do tworzenia nowych tytułów na licencji Warhammera. Już w tym miejscu warto zaznaczyć, iż chodzi wyłącznie o wersję fantasy znanego na całym świecie systemu. Licencja na Warhammera 40,000 pozostała w rękach THQ.

Tim Heaton, szef studia Creative Assembly powiedział:

W tym roku świętujemy nasze 25. urodziny. Możliwość zrealizowania projektu naszych marzeń z takim partnerem wręcz idealnie pasuje do tej rocznicy. Niezwykle bogaty i zaprojektowany z uwzględnieniem nawet najmniejszych szczegółów świat Warhammera, to coś z czym dorastaliśmy i co wywarło na nas, projektantach i graczach, ogromny wpływ (…) Zamierzamy przekuć nasze dwudziestopięcioletnie doświadczenie w tworzeniu gier w doskonałą produkcję marki Warhammer, którą gracze po prostu pokochają.

Pierwsza gra Creative Assembly na licencji Warhammera ma ukazać się na rynku po 2013 roku. Przed nami jeszcze sporo czekania, ale biorąc pod uwagę wcześniejsze dokonania tego producenta możemy być prawie 100% pewni, że otrzymamy rewelacyjny tytuł.

Źródło: gram.pl

Autor newsa: Grogmir

Reklama

Latest Comments

 • author image
  TotalWar.ORG.PL says:
  Super stuff!...
 • author image
  KLAssurbanipal says:
  Link przenosi do całej sekcji, gdzie gracz ma się najpierw zapoznać z zasadami, nagrodami itp. W ...
 • author image
  TUFF says:
  Chyba link coś żle prowadzi, bo nie widzę tam opcji do zapisu......
 • author image
  Kondrat says:
  Niestety brakowało mi pomysłu na pytania i nie udało mi się do pierwszego Q&A wymyślić cze...
 • author image
  Maciej says:
  Dzieki za świetny wpis! Zreszta kolejny...