#3 Lore WARHAMMER II – Wysokie Elfy

 

 

Wysokie Elfy są rasą dobra, zamieszkującą wyspę Ulthuan. Władani są przez tzw. Króla Feniksa, aktualnym władcą jest Finubar i jego małżonka Alarielle. Posiadają jedną z najpotężniejszych armii zawodowych w całym świecie Warhammera, ponadto znają 8 Domen Magii i tzw. Wysoką Magię.

Ulthuan podzielony jest na królestwa zewnętrzne i wewnętrzne. Mianowicie królestwa zewnętrzne to:
-Cothique – królestwo zaprawionych żeglarzy.
-Chrace – królestwo białych lwów. Stąd pochodzą niniejsze formacje: Białe Lwy z Chrace i Lwie Rydwany z Chrace.
-Kraina Cienia – dawniej Nagarythe, królestwo tzw. Wojowników Cienia, którymi włada Alith Anar.
-Yvresse – zamieszkana przez bardzo małą populację Wysokich Elfów, niegdyś stolica tego królestwa była bliska upadku w wyniku najazdu Groma – wodza Goblinów.
-Tiranoc – wysunięte najdalej na zachód królestwo Ulthuanu. Stąd pochodzi m.in. formacja Rydwanów z Tiranoc.

Królestwa wewnętrzne z kolei to:
-Eataine – położone najdalej na południe królestwo wewnętrzne Ulthuanu. Perłą tego królestwa jest miasto Lothern, największy port Wysokich Elfów i siedziba Straży Morskiej.
-Caledor – królestwo, w którym żyje największa populacja smoków. Stąd pochodzą takie formacje jak: Smoczy Magowie, Smoczy Książęta, Smoki (Gwiezdne, Księżycowe, Słoneczne).
-Ellyrion – królestwo słynnych Ellyriańskich Jeźdźców, doskonałych konnych i strzelców.
-Avelorn – domena Wiecznej Królowej Alarielle, stąd pochodzą m.in. Strażniczki Avelornu.
-Saphery – tutaj znajduje się Biała Wieża i stąd pochodzą najlepsi magowie świata Warhammera.

 

Elfia Brama

Ponadto królestwa wewnętrzne od zewnętrznych oddzielają na północnym zachodzie tzw. Bramy – Orła, Gryfa, Jednorożca, Smoka i Feniksa.
Poza królestwami na Ulthuanie, Wysokie Elfy posiadają swoje kolonie i dzielnice handlowe. Do kolonii zaliczamy Arnheim, Fortecę Świtu i Fortecę Zmierzchu. Dzielnice Elfów z kolei znajdują się w Copher, Miragliano, Marienburgu, Magrittcie, Erengradzie.

Dwoje Legendarnych Lordów w Total War: WARHAMMER II to Tyrion i Teclis. Opisy z 7 edycji Warhammer Fantasy Battle: 

 

Książę Tyrion, Obrońca Ulthuanu

Książę Tyrion jest największym żyjącym wojownikiem Elfów Wysokiego Rodu, potomkiem pierwszego Króla Feniksa z linii pierworodnego syna Aenariona, Moreliona. Jego odwaga i umiejętności są tak wielkie, że bardowie widzą w nim odrodzonego Aenariona. Od czasu, gdy jego imię zyskało rozgłos w czasie Wielkiej Inwazji Chaosu, wiele Elfów Wysokiego Rodu szepcze o jego przeznaczeniu, o tym, że ma poprowadzić Elfy Wysokiego Rodu do nowej, wspaniałej przyszłości, a sam zasiąść ma kiedyś na tronie Króla Feniksa. Jeśli podobne plotki docierają do Tyriona, ten zbywa je milczeniem, gdyż jego jedynym zmartwieniem jest bezpieczeństwo Ulthuanu i Wiecznej Królowej. Jest wiernym poddanym obecnie panującego Króla Feniksa, Finubara Żeglarza.
Tyrion był naczelnym dowódcą w Bitwie na Równinie Finuval, gdzie poprowadził armie przeciw siłom Malekitha i usiekł zaufanego czempiona Wiedźmiego Króla, Uriana Zatrute Ostrze. W jednej bitwie zyskał sobie rozgłos i poczesne miejsce w historii Ulthuanu, a nawet gdyby nie dokonał niczego więcej, jego imię i tak zostałoby zapisane w Księdze Dni. A zasłużył wszakże na dalsze wyrazy uznania, gdyż dzięki jasności umysłu i sile ramienia uchronił Wieczną Królewną przed niechybną zgubą i zapobiegł wybuchowi chaosu na całym Ulthuanie.
To właśnie on, jako jedyny ze wszystkich dworzan Avelorn potrafił samotnie ocalić duchową przywódczynię Elfów Wysokiego Rodu i wyprowadzić ją w bezpieczne miejsce. Wszyscy wiedzą, że Tyrion jest małżonkiem Alarielle i nikt nie jest tym zaskoczony. Wiele razy przychodziło mu pokazać siłę charakteru i nieprzejednanie godne swych wielkich przodków.
Lata po Inwazji Chaosu upłynęły mu na wzmocnieniu armii Ulthuanu. Niezależnie, jakie zagrożenie spadnie na wyspę Elfów Wysokiego Rodu, wróg może być pewien, że Tyrion stać będzie w pierwszym szeregu Asur. Tyrion jest strażnikiem Wiecznej Królowej i obrońcą całego Ulthuanu.

 

Książę Teclis

 
Bliźniaczy brat Tyriona, Teclis jest jego przeciwieństwem. Jest delikatnej postury i musi wspomagać fizyczną powłokę przyrządzanymi własnoręcznie magicznymi eliksirami. Nie jest mistrzem miecza ani wybitnym strategiem. Jest za to bez wątpienia najpotężniejszym, nie mającym sobie równych, Magiem tego świata. Powiadają, że dorównuje mocą Wielkiemu Nekromancie Nagashowi, więc wypada dziękować bogom, że Teclis poświęcił życie walce z siłami Chaosu i Śmierci. To właśnie on jako pierwszy nauczał czarodziejów Imperium, pokazując im, jak zapanować nad dziką energią magii i on przyczynił się do założenia Imperialnych Kolegiów Magii. Tylko dzięki pomocy Teclisa Imperator Magnus Pobożny zdołał odeprzeć siły Mrocznych Bogów w ostatniej Wielkiej Wojnie z Chaosem. Teclis należy bez wątpienia do legendarnych bohaterów, którzy wpłynęli na losy świata.

 

Obaj bracia bliźniacy

Reklama

Twoje miejsce na reklame

Latest Comments

 • author image
  paul says:
  Optymalizacja gry lepsza niż w Attilli, cena na dziś ~58 zł w promo steam, można kupić....
 • author image
  mariusz pelson says:
  jak grac w ten dodatek...
 • author image
  WIngut says:
  tak było, nie zmyślam!...
 • author image
  Paweł says:
  Fantastyczny pomysł. A tak na poważnie - istnieje możliwość wyłączenia tego i bezpośredniego...
 • author image
  Iźka says:
  Witam, osobiście zupełnie zgadzam się z Twoim tekstem !...

Latest Posts