#1 Lore WARHAMMER II – Mroczne Elfy

 

Mroczne Elfy to główni antagoniści Wysokich Elfów. Niegdyś byli mieszkańcami królestwa Nagarythe, dziś są jednym z największych zagrożeń Ulthuanu.
W ich panteonie bogów możemy znaleźć takie bóstwa jak Ereth Khial (bogini świata podziemnego) czy Ellinill (bóg zniszczenia), ale najważniejszym jest Khaine, pan mordu (mroczna strona Khaina, jaką wyznają Mroczne Elfy). W samym Naggaroth – królestwie Mrocznych Elfów na zachodzie – jest najwięcej wyznawców mrocznej strony Khaina, a największym miejscem kultu jest Har Ganeth.

 

  Naggarond

Główne miasta Mrocznych Elfów:
Naggarond – najstarsze i największe miasto Mrocznych Elfów, stolica królestwa Naggaroth, a zarazem siedziba Wiedźmiego Króla Malekitha. Stąd pochodzi tzw. Czarna Straż – elitarne oddziały halabardników Mrocznych Elfów.
-Karond Kar – największe targowisko niewolników w całym Naggaroth. W okolicach miasta przebywa sporo harpii, będących również częścią armii Mrocznych Elfów.
Ghrond – północna strażnica Mrocznych Elfów, siedziba Czarodziejek.
Hag Graef – największe skupienie kamieniołomów, kopalni złota i innych surowców tego typu.
Har Ganeth – Miasto Egzekutorów, centrum wyznawców Khaina i Wiedźmich Elfów. To tutaj włada najstarsza Wiedźmia Elfka – Hellebron, a także stąd pochodzą Egzekutorzy z Har Ganeth – potężni miecznicy Mrocznych Elfów.
Clar Karond – budowane przez niewolników miasto Mrocznych Elfów, niegdyś siedziba tzw. Widm.

 

Czarna Arka

 

Mroczne Elfy posiadają w swej flocie pływające fortece nazywane Czarnymi Arkami. Te kolosy, wielkości miast sieją spustoszenie na morzach Nowego Świata. Najbardziej znaną z nich dowodzi Lokhir Fellheart. 

 

Malekith

 

W Total War: WARHAMMER do gry dojdą następujący przywódcy: Wiedźmi Król Malekith i matka o imieniu Morathi. Poniżej skrócony opis postaci:

Malekith jest synem Morathi i Aenariona, pierwszego króla Wysokich Elfów. Wychowano go na wielkiego wojownika, potężnego czarodzieja i błyskotliwego dowódcę, lecz jego lud odwrócił się od niego po śmierci Aenariona. Czarę goryczy przelało wybranie Bel-Shanaara na króla Wysokich Elfów. Od tego momentu Malekith rozpoczął wielką wojnę, toczącą się od blisko pięciu tysięcy lat. Jej zwieńczeniem miało być odzyskanie tronu Ulthuanu, albo śmierć Malekitha. Rządzący wywłaszczonym ludem Wiedźmi Król Naggaroth jest budzącym strach wojownikiem i potężnym czarnoksiężnikiem. Zaklęciami i ostrzem niszczy wszystkich, którzy ośmielą się mu przeciwstawić. Jego poparzone i okaleczone ciało zakuto w ochronne płyty Pancerza Północy. Niewielu stawiło czoła jego gniewowi i przeżyło to spotkanie.

Morathi

Morathi z kolei jest najpotężniejszą czarodziejką Mrocznych Elfów w całym Naggaroth. Jest utalentowaną, a przy tym urodzoną intrygantką i politykiem. To ona wpoiła Malekithowi pojęcie o magii i nauczyła go jednej z najpotężniejszych – Mrocznej Magii.
Co ciekawe, to ona nosi w sobie piętno Chaosu. Traktuje się, że to Morathi jest wyznawczynią Slaanesha, Pana Rozkoszy. Ponadto rozpoczęła krzewienie Kultu Przyjemności na Ulthuanie, poniekąd doprowadzając do krwawej wojny domowej.
Przez tysiąclecia Morathi zawierała demoniczne pakty z wieloma nikczemnymi i budzącymi przerażenie siłami, by móc uwolnić straszną moc Chaosu już choćby pojedynczą myślą. Dysponuje najpotężniejszą ze wszystkich magii i niektórzy wierzą, że to ona przed wiekami uknuła plan zniszczenia magicznego wiru Ulthuanu i sprowadzenia na świat Królestwa Chaosu.

 

Autor: Arroyo

Wstawił: Turek

Reklama

Twoje miejsce na reklame

Latest Comments

 • author image
  paul says:
  Optymalizacja gry lepsza niż w Attilli, cena na dziś ~58 zł w promo steam, można kupić....
 • author image
  mariusz pelson says:
  jak grac w ten dodatek...
 • author image
  WIngut says:
  tak było, nie zmyślam!...
 • author image
  Paweł says:
  Fantastyczny pomysł. A tak na poważnie - istnieje możliwość wyłączenia tego i bezpośredniego...
 • author image
  Iźka says:
  Witam, osobiście zupełnie zgadzam się z Twoim tekstem !...

Latest Posts