Pozostałe DLC

Total War: Rome II szalał pod względem ilości DLC, ale także z ich jakością. Najbardziej pojemne DLC zostały już opisane, świetny Cezar w Galii (Caesar in Gaul), jeszcze lepszy Hannibal u Bram (Hannibal at the Gates) oraz najmłodszy i może dlatego bez polotu wykonany Gniew Sparty (Wrath of Sparta). Z patchem 15 dodano w Emperor Edition darmową „minikampanię” Augusta, ją także już opisano na www.totalwar.org.pl.

Niniejszy tekst skupi się na pozostałych DLCekach, które można nabyć w sieci. Kolejność chronologiczna.

Greek States Culture Pack

Preorderowy DLC dodający trzy nowe państwa: Ateny, Epir oraz Spartę oraz nowe jednostki do ich rosterów. Niezależnie od tego czy gramy tylko single player czy tylko multi albo w obu formach, warto dokupić sobie ten zestaw, dla urozmaicenia rozrywki. Szczególnie, że łączy je tylko kultura oraz część budynków oraz jednostek, ale co do całej reszty… Sprawia to, że podboje każdą z tych frakcji są całkowicie inne, mimo tak bliskiego położenia. Wszystkie trzy nacje wykorzystywane są w rozgrywkach wieloosobowych i to z powodzeniem. Dlatego DLC skierowany jest do obu grup graczy, bo żadna nie zawiedzie się.

Więcej szczegółów i dyskusję na temat tego DLC znajdziecie tutaj.

Nomadic Tribes Culture Pack

Pierwszy DLC po premierze, za który trzeba było wyłożyć większe pieniądze. Po ogromnym rozczarowaniu graczy jakością gry, CA postanowiło zrekompensować im godziny wylewania żali udostępniając ten DLC na tydzień za darmo. Gest przyjęto w społeczności umiarkowanie, bo i trzy nowe frakcje nie były rewelacyjne. Otrzymaliśmy trzy ludy stepowe: Massagetów, Roksolanów i Królewskich Scytów. Nacje różnią się delikatnie od siebie i wprowadzają kompletną odmianę w grze singleplayer z powodu braku piechoty (poza jedną jednostką). U nich liczą się szaleńcze szarże, walka podjazdowa. Koniec falangi z łucznikami za nimi, koniec machin oblężniczych robiących rzeź. Jednak żadna z tych nacji nie przyda się graczowi nastawionemu na multi, ponieważ większość gier albo dyskwalifikuje je na starcie, bądź ograniczenia (np.: maksymalnie 6 jednostek jazdy) powodują że nie są brane do walk. Osobiście polecałbym tylko osobom szukającym odskoczni.

Więcej szczegółów i dyskusję na temat tego DLC znajdziecie tutaj.

Blood and Gore

To małe DLC czyni rozgrywkę znacznie bardziej krwawą. Dodaje efekt krwi, a także powoduje, że animacje śmierci są bardziej makabryczne.

Więcej szczegółów i dyskusję (o ile jakąś można prowadzić) na temat tego DLC znajdziecie tutaj.

Beasts of War

Paczka jednostek, raczej dla graczy multi (a i to ciężko powiedziane, o czym niżej) i to także tych co lubią mieć wszystkiego dużo. Gracze single nie znajdą tu nic dla siebie. Zawiera siedem jednostek, z czego cztery to balisty miotającymi dość dziwnymi pociskami, ale sam fakt, że większość bitew multi wyklucza używanie artylerii sprawia, że większość paczki jest bezużyteczna. Pozostają psy dla Epiru (psy jako takie rzadko są używane w bitwach) oraz katafraktów na wielbłądach i najemne słonei syryjskie, ale dostępne tylko dla nacji, które zajmują geograficzne tereny rekrutacji.

Więcej szczegółów i dyskusję na temat tego DLC znajdziecie tutaj.

Pirates & Raiders Culture Pack

Trzeci Culture Pack, zdecydowanie polecany każdemu graczowi, niezależnie od preferencji, czy gra tylko wieloosobowe bitwy, czy woli posiedzieć nad kampanią. Mocne nacje, bardzo często używane w trybie mulltiplayer na różnych turniejach z dużym powodzeniem. W kampanii otrzymujemy sporo jednostek najemnych, pododawanych do różnych frakcji oraz trzy przyjemne nacje (Ardiejów, Odrysów, Tylis), które od początku muszą walczyć o przetrwanie wśród silniejszych sąsiadów, tworząc swoje miejsce nie tyle przez dyplomację co na wojennej ścieżce.

Więcej szczegółów i dyskusję na temat tego DLC znajdziecie tutaj.

Daughters of Mars

Córy Marsa to zbiór siedmiu kobiecych jednostek dla różnych nacji, co prawda żadna z nich nie jest nigdzie zakazana, ale gracz single player nie znajdziecie tutaj nic dla siebie. Również zwolennicy gier wieloosobowych, znajdą równie skuteczne jednostki z podstawowego rosteru.

Więcej szczegółów i dyskusję na temat tego DLC znajdziecie tutaj.

Black Sea Colonies Culture Pack

Trzy nowe nacje, niegdyś kolonie greckich miast-państw: Kimmeria, Kolchida i Pergamon. Są niesamowitymi mieszankami, Kimmeria to połączenie Nomadów z Grekami, Kolchida idzie bardziej w kierunku plemion górskich, które je otaczają. Pergamon wypada na ich tle jako najbardziej helleński. Szczerze polecam osobom znudzonym kampaniami, jako pewną odmianę od dotychczasowych nacji. Gracze multiplayer w mniejszym stopniu znajdą tutaj coś dla siebie, ale połączenia dwóch różnych kulturowych rosterów, może zaowocować naprawdę ciekawymi armiami, potrafiącymi zaskoczyć.

Więcej szczegółów i dyskusję na temat tego DLC znajdziecie tutaj.

Desert Kingdoms Culture Pack

Ten culture pack czyni grywalnymi cztery pustynne frakcje. Są nimi afrykańsko-arabskie Nabatea, Kusz (dotychczas Meroe), Saba i numidyjscy Masesyliowie.

Więcej szczegółów i dyskusję na temat tego DLC znajdziecie tutaj.

FLC

Są to darmowe rozszerzania, które otrzymacie po instalacji gry. Innymi słowy, każda podstawowa wersja gry zostanie zaktualizowana do Edycji Cesarskiej ze wszystkimi tego przyilejami.

Pont (Pontus)

Darmowa nacja wydana z dniem premiery.

Dyskusja i informacje o nacji tutaj:

Seleucydzi (Seleucid Empire)

Druga darmowa nacja.

Dyskusja i informacje o nacji tutaj:

Baktria

Trzecia darmowa nacja.

Dyskusja i informacje o nacji tutaj.

Wonders & Seasons

Wydany z 11 łatką. Dodaje pory roku i cuda do głównej kampanii.

Dyskusja o tym FLC tutaj.

Getowie (Getae)

Darmowa nacja wydana przy okazji wydania DLC Pirates & Raiders.

Dyskusja i informacje o nacji tutaj.

Augustus campaign (kampania Augusta)

Darmowa kampania z okazji wydania Edycji Cesarskiej gry.

Dyskusja o kampanii tutaj.

Recenzja kampanii tutaj.

Armenia

Piąta darmowa nacja wydana przy okazji opublikowania Edycji Cesarskiej i Kampanii Augusta.

Dyskusja i informacje o nacji tutaj.

Massilia

Szósta darmowa nacja wydana razem z publikacją paczki kulturowej Black Sea Colonies.
Dyskusja i informacje o nacji tutaj.

Battle of Pydna
Darmowa bitwa historyczna.
Dyskusja i informacje tutaj.

 

autor: Samick

Nasze Media Społecznościowe

Reklama

zapraszamy do współpracy.

YouTube Total War

Kanały YouTube

Oficjalni Partnerzy

Reklama





Ostatnie Posty