Mroczne Elfy to jedna z ras Warhammer Fantasy, której królestwo istnieje na zachodzie świata. Druchii, bo tak inaczej się nazywają, należą do stronnictwa zła, a ich królestwo – Naggaroth – zmaga się ciągle z Wysokimi Elfami oraz kultystami boga krwi – Khorne’a. Często wyruszają także na łupieżcze wyprawy w poszukiwaniu niewolników (tu głównie państwa ludzkie), bądź złota (kłaniają się miasta-świątynie z Lustrii).
Niegdyś były jednak Wysokimi Elfami. Oddający się jednak rozpustom i zdeprawowaniu stały się złe. Wykorzystał to Malekith, który po jednej z porażek z Asur zawarli pakt z demonami, całkowicie sprzeniewierzając się dobru. Po upadku Nagarythe, Mroczne Elfy uciekły na Czarnych Arkach na zachód. Dotarły do niegościnnych ziem, gdzie żyły potężne bestie i choć zagrożenie czyhało na Druchii z każdej strony, stworzyły tam potężne królestwo.
W panteonie bogów Mrocznych Elfów najwyższym i najważniejszym z bóstw jest Khaine* – dla Wysokich Elfów jest to bóg wojny, Druchii jednak wyznają jego drugą, mroczniejszą stronę – mord. W samym Har Ganeth znajduje się największa ze świątyń poświęconych panu mordu.
Przywódcą wszystkich Mrocznych Elfów jest Malekith, Wiedźmi Król z Naggarond. Władający od ponad pięciu tysięcy lat żelazną ręką syn Aenariona i Morathi pragnie przejąć władzę nad Ulthuanem. Tym bardziej po druzgocącej porażce na polach Finuval, gdzie pokonali go bliźniacy Tyrion i Teclis.
Seria o Mrocznych Elfach dopiero się zaczyna, a będzie o czym opowiadać. Khaine nie śpi, Khaine czuwa. A wraz z nim czuwa Malekith, oczekując okazji do powrotu na elfią wyspę i przejęcia tego, co należeć ma do niego samego.

*Khaine jest jednym z wielu bóstw Mrocznych Elfów. Wśród panteonu Druchii znajdują się też m.in. Ereth Khial – pani świata podziemnego – czy Ellinill, bóg zniszczenia.

Latest Comments

 • author image
  Kondrat says:
  co się stało z forum? w sensie wiem ,ze zamkniete ale bardziej chodzi czy artykuły są gdzieś do...
 • author image
  Marcin says:
  suborum nie działa...
 • author image
  Amrod says:
  Nie mogę się doczekać. Żeby było to jak Shogun 2 na sterydach :D...
 • author image
  Jakiśtyp says:
  A kimże jest ów Tomasz Peszko? Ktoś nie umie przycinać screenów? A ostatni screen - well. Zaje...
 • author image
  Polemajos says:
  Witam, tak jak napisałem na Facebook'u - materiały zostaną dodane na portal, YouTube i Facebook'a...